page-header

6. Niedziela Zwykła – 2024.02.11

Informacje Duszpasterskie
6. NIEDZIELA ZWYKŁA
2024-02-11

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość naszego Narodu. Przeżywamy też dzisiaj Czterdziestogodzinne Nabożeństwo. Po Mszy Świętej będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlić się będziemy za chorych i cierpiących, a także o jak najlepsze przeżycie czasu Wielkiego Postu.

  • Msze Święte w tym tygodniu w dni powszednie będą rano o godz. 630 (oprócz poniedziałku), a w środę o godz. 800 i wieczorem o godz. 1800 (oprócz soboty)
 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
 • W Środę przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Msze Święte będą o godz. 800, 1630 i 1800. Środa Popielcowa jest dniem postu ścisłego. Obowiązuje on wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Wszyscy od 14 roku życia zobowiązani są do wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Składka zebrana w tym dniu, przeznaczona jest na cele charytatywne realizowane przez Caritas, a w sposób szczególny na pomoc humanitarną dla tych, którzy najbardziej ucierpieli z powodu wojny oraz na wsparcie osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji materialnej.
 • We czwartek – przypada 15 rocznica erygowania Parafii w Niskowej. W naszych modlitwach w sposób szczególny módlmy się za naszą Parafię.
 • W piątek – Po Mszy Świętej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
 • W przyszła niedzielępierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 1500, a późniejbezpośrednio po zakończonym Nabożeństwie Msza Święta popołudniowa.
 • W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie
 1. Droga Krzyżowa w piątek:
  o godz. 1630 – dla dzieci.
  Zapraszamy wszystkie dzieci na swoje nabożeństwo i te Przedszkolne i ze Szkoły Podstawowej, szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. Prosimy rodziców o podwiezienie swoich dzieci na to Nabożeństwo.
  o godz. 1730 – dla wszystkich.
  o godz. 1930– prowadzona przez młodzież.

Zapraszamy Młodzież, szczególnie tą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z klasy VIII. Zapraszamy także tych wszystkich dorosłych, którzy może dłużej pracują, aby też mogli być na Drodze Krzyżowej

 1. Dziękujemy mieszkańcom Niskowej za sprzątanie naszej świątyni w minionym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 2. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej. Zachęcamy też do Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w czasie wieczystej Adoracji przez cała dobę w naszym kościele. W naszej Parafii osiedla się wiele nowych rodzin, odwiedzają nas też goście w ferie zimowe, dlatego zapraszamy na modlitwę adoracyjną przed Najświętszym Sakramentem. Zachęcamy też rodziny do podjęcia dyżuru w konkretnej godzinie adoracji. Warto się odważyć i odpowiedzieć na słowa Jezusa skierowane do Apostołów w Ogrodzie Oliwnym „Jednej godziny nie mogliście czuwać ze Mną”. Chętnych prosimy o zgłoszenia w kancelarii lub w zakrystii po Mszach Świętych.