page-header

Niedziela w Oktawie Bożego Narodzenia – 2023.12.31

Informacje Duszpasterskie
NIEDZIELA W OKTAWIE BOŻEGO NARODZENIA
ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEJ RODZINY
2023-12-31

W dzisiejszą niedzielę wpatrujemy się w Najświętszą Rodzinę z Nazaretu – Jezusa, Maryję i Józefa. Módlmy się za nasze rodziny, aby stawały się one miejscem odkrywania miłości samego Boga, który poprzez sakrament małżeństwa umacnia małżonków na drodze ich życia.

Msze Święte w tym tygodniu będą w dni powszednie codziennie rano o godz. 630 i wieczorem o godz. 1800 w środę, czwartek i piątek.

 

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

 

 • W poniedziałek – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki (Nowy Rok). Msze Św. jak w każdą niedzielę o godz. 800, 1000, 1130 i 1500.
 • We wtorek – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów.
 • W środę – po Mszy Świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • We czwartek – przypada I czwartek miesiąca. Modlimy się w intencji powołań. Na Mszę Św. wieczorną i spotkanie w grupach zapraszamy młodzież z klas VIII przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Na Mszę Święta zapraszamy także rodziców.
 • W piątek – przypada I piątek miesiąca. Msze Święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będą o godz. 630 i 1800, a dla dzieci o godz. 1630.
 • W sobotę – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze Św. jak w każdą niedzielę o godz. 800, 1000, 1130 i 1500. Po każdej Mszy Św. poświecenie kadzidła i kredy. Jest to równocześnie Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej. Składka w tym dniu przeznaczona jest na misje. W tym dniu, wzorem lat poprzednich będziemy wraz ze scholą młodzieżową kolędować przy szopce po Mszy Świętej o godz. 1000 i 1130.

W Uroczystość Trzech Króli po Mszach Świętych młodzież z Grupy Apostolskiej będzie rozprowadzać poświęcone kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy litery C+ M + B i rok 2024. Co znaczy – „Christus Mansionem Benedicat” – Niech Chrystus błogosławi ten dom.

 • W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Bożego Narodzenia, choć tradycyjnie kolędy śpiewamy do 2 lutego. Po Mszy Św. o godz. 800 będzie zmiana tajemnic różańcowych.
 1. Spowiedź przed I piątkiem będzie codziennie przed Mszami Św, w czwartek od godz. 1700 i w piątek już od godz. 1600.
 2. W I piątek na godz. 1900 po zakończonej Mszy Świętej i Nabożeństwie zapraszamy na koncert kolęd przygotowany przez naszą Scholę Młodzieżową w pięknej aranżacji, z różnymi prezentacjami i komentarzami. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i adoracji Pana Jezusa.
 3. Za dwa tygodnie w niedzielę 14 stycznia, organizujemy spotkanie opłatkowe dla Seniorów. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Seniorów z naszej Parafii najpierw na Mszę Świętą o godz. 1130 w naszym kościele, a później na spotkanie w Domu Weselnym – Casablanka. Rozpoczęcie modlitwą, później obiad, następnie przedstawienie Jasełek w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Biczycach Dolnych i wspólne kolędowanie. Dla tych Seniorów, którzy mają problem z chodzeniem czy z dojazdem, prosimy by pomoc im w dotarciu do kościoła i później do Domu Weselnego – Casablanka. Na spotkanie zapraszamy również Parafialny Zespół Caritas, Parafialną Radę Duszpasterska i Ekonomiczną oraz Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii.
 4. Trwa w naszej Parafii wizyta duszpasterska. W tym tygodniu prosimy o przyjęcie kapłanów w następujących domach: /…

Odcinek:  NISKOWA  od p. Motyka (Śmiałek) do p. Tomaszek – domy za kościołem – zostaje przeniesiony z wtorku 2.01 na piątek 12.01. 20024 r. od godz. 13:.30