page-header

2. Niedziela Adwentu – 2023.12.10

Informacje Duszpasterskie
2. NIEDZIELA ADWENTU
2023-12-10

Przeżywamy Adwent, czas przygotowania naszego serca, naszych rodzin i całej naszej parafii na przyjście Chrystusa. Msze Święte Roratnie w naszym kościele są codziennie o godz. 630 i dla dzieci wieczorem o godz. 1800.  W soboty Roraty są jedne o godz. 800. Zapraszamy wszystkich dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w roratach, dzieci niech zabierają ze sobą lampiony, byśmy czuwając wraz z Maryją, jak najlepiej przygotowali się na przyjście Chrystusa.    

     Dzisiaj przeżywamy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W środę – wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Po Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  • We czwartek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
  • W piątek – przed Mszą Św. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  • W przyszłą niedzielę Dziewczęca Służba Maryjna wraz z siostrą Emilią będzie rozprowadzać po Mszach Św. stroiki i ozdoby choinkowe. Ofiary zbierane przy tej okazji są przeznaczone na działalność Grupy DSM.
 2. Spotkania Grup parafialnych:

– Próba Chóru w poniedziałek o godz. 19.00.

– Grupa Biblijna w środę po Mszy Św. i Nowennnie

– Ministranci

 1. W piątek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy do sali Ks. Prof B. Kumora mężczyzn, którzy chcieli by się formować w grupie – mężczyźni św. Józefa. Wielu brało udział w oddaniu 33- św. Józefowi, ale zapraszamy także tych, którzy nie brali udziału w tym oddaniu. Mogą przyjść mężowie i żyjący samotnie, a także młodzież męska. Takie spotkania są raz w miesiącu. Dzisiaj bardzo potrzeba nam mocno uformowanych mężczyzn, którzy naprawdę żyją wiarą na co dzień, realizują swoje powołanie i wpatrzeni w przykład św. Józefa odnawiają siebie, swoje rodziny, parafię, a także naszą Ojczyznę.
 2. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, zwłaszcza dzieci z biednych rodzin, poprzez zakup świec Caritasu, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece, które zapalimy na wigilijnym stole można nabyć dzisiaj po Mszach Św.
 3. W tym roku nie wystawiamy koszy w sklepach, ale będzie wystawiony kosz od jutra do piątku z tyłu kościoła obok dużego drewnianego krzyża. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć potrzebujących to prosimy zostawiać dary w tym koszu, czy to przejeżdżając obok kościoła, czy przynosząc na roraty. Z ofiarowanych darów będziemy robić paczki na święta dla osób najbardziej potrzebujących. Przynosimy produkty żywnościowe trwałe – konserwy, słoiki, zapakowane produkty, słodycze, środki czystości, środki higieny. Za wszelkie dary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 4. Osoby, które chcą wyjechać na lipcową pielgrzymkę po sanktuariach Maryjnych Europy mogą już odbierać karty zgłoszenia wraz ze szczegółowymi informacjami.
 5. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie naszego kościoła w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 6. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.