page-header

34. Niedziela Zwykła, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 2023.11.26

Informacje Duszpasterskie
34. NIEDZIELA ZWYKŁA
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA
2023-11-28

Przeżywamy dzisiaj ostatnią niedzielę roku liturgicznego – Uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata. W naszej diecezji obchodzimy także Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza. Lektorom, Ministrantom i Aspirantom posługującym w naszej parafii dziękujemy za służbę przy ołtarzu, za świadectwo i odwagę trwania w LSO. Bo na pewno dzisiaj, we współczesnym świecie trzeba wiele odwagi, by nie wstydzić przyznać się do Pana Boga i być wiernym podjętym zobowiązaniom. Dlatego życzymy Wam – drodzy Lektorzy, Ministranci i Aspiranci – wielu łask Bożych oraz wytrwania w gorliwym służeniu. Niech ta służba przy ołtarzu będzie dla was nie tylko zaszczytem, ale także umocnieniem waszej wiary i nawiązaniem jeszcze bliższej relacji z Jezusem Chrystusem. A rodziców prosimy o tworzenie takiego dobrego klimatu wiary w Waszej rodzinie, zachętę, by ci chłopcy sumiennie wypełniali swoje zobowiązania, bo przez to posługiwanie przy ołtarzu oraz formację w LSO, pogłębiają swoją wiarę, kształtują charaktery i wychowują  się w szkole samego Jezusa Chrystusa.

W tym tygodniu kończymy różaniec z listopadowymi wypominkami zmarłych, który jest w naszym kościele do piątku o godz. 1730.

Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy czytanie wypominków rocznych i modlitwy za zmarłych przed Mszami Świętymi o godz. 800, 1000 i 1500.

 1. Msze Święte w dni powszednie w tym tygodniu będą: codziennie rano o godz. 630 (oprócz poniedziałku) i wieczorem o godz. 1800 (oprócz soboty).
 2. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • We wtorek – przypada 14 rocz. konsekracji biskupiej Pasterza naszej diecezji – bpa Andrzeja Jeża. W naszych modlitwach polecajmy Bogu osobę i posługę Pasterza naszej diecezji
  • W środę – Po Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • We czwartek – Święto św. Andrzeja Apostoła.
  • W piątek – przypada I piątek miesiąca. Msze Święte o Najświętszym Sercu P. Jezusa będą o godz. 630 i 1800,, dla dzieci Msza Święta w I piątek będzie o godz. 1630.

Ofiary zbierane w I piątek na tacę przeznaczone są na misje.

Wyjazd do chorych w I piątek od godz. 800.

 • W sobotę – Przypada także I sobota miesiąca. Msza Święta o Niepokalanym Sercu N.M.P. będzie o godz. 800. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy wcześniej o godz. 730 na Różaniec, który jak co miesiąc poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej. Po Mszy Świętej o 8.00 odbędzie się czuwanie ze św. Józefem w ramach oddania 33-św. Józefowi. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich, którzy podjęli te osobistą formację.

Pod chórem są jeszcze materiały do rozważań Oddanie 33-św Józefowi na najbliższy tydzień, kto jeszcze nie pobrał może je dziś zabrać.

 • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800.
 • W przyszła niedzielę tak jak w ubiegłym miesiącu zapraszamy na spotkanie przygotowujące do I spowiedzi i Komunii Świętej dzieci z klas III Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami. Spotkanie rozpocznie się o godz. 1400 w sali ks. prof. B. Kumora dla rodziców, a w kościele dla dzieci. Po zakończonym spotkaniu będziemy wspólnie, rodzinnie uczestniczyć we Mszy Świętej niedzielnej o godz. 1500. Na Mszy Św. poświęcimy medaliki, które rodzice uroczyście nałożą swoim dzieciom. Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich rodziców, tak zaplanujmy czas byśmy byli wszyscy razem na spotkaniu i na Mszy Świętej.
 1. Spowiedź przed I piątkiem będzie w środę i czwartek od godz. 1700 i w piątek od godz. 1600.
 2. Spotkania Grup parafialnych:

– Próba chóru w poniedziałek o godz. 1900.

– Dziewczęca Służba Maryjna w środę o godz. 1630.

– Grupa Biblijna w środę po Mszy Świętej i Nowennie

 1. W środę o godz. 1200 będzie w naszym kościele Msza Święta w int Małżonków przezywających swoje jubileusze 50,55, 60 i 65 lat małżeństwa z terenu Gminy Chełmiec .
 2. W środę o godz. 1630 zapraszam na katechezę powtórkową przed egzaminem do sakramentu bierzmowania uczniów klasy VII ze Szkoły Podstawowej w Biczycach Dolnych wraz z rodzicami. Spotkanie odbędzie w sali ks. Prof. B. Kumora.
 3. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 4. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.