page-header

26. Niedziela Zwykła – 2023.10.01

Informacje Duszpasterskie
26. NIEDZIELA ZWYKŁA
2023-10-01

Msze Święte w dni powszednie w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 6:30 (oprócz poniedziałku)  i wieczorem codziennie o godz. 18:00.

Nabożeństwo Różańcowe w dni powszednie jest o godz. 1730, a w niedzielę o godz. 1600. Zachęcamy bardzo serdecznie do udziału w nabożeństwach różańcowych. Matka Boża wielokrotnie wzywała nas do modlitwy różańcowej, ukazując różaniec jako ratunek dla nas, dla naszych rodzin i ratunek dla całego świata. Bądźmy liczniej na Nabożeństwach Różańcowych, zachęcajmy naszych domowników, a zwłaszcza dzieci i młodzież, dla których bądźmy wzorem i przykładem. W czasie Nabożeństw Różańcowych będzie udzielana Komunia Święta.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów.
  • W środę – wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu. W łączności z Nabożeństwem Różańcowym Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • We czwartek – wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, apostołki Bożego Miłosierdzia. Przypada także I czwartek miesiąca i modlimy się w sposób szczególny o powołania.

We czwartek na Nabożeństwo Różańcowe, Mszę Świętą i spotkanie w grupach zapraszamy uczniów klas VIII Szkoły Podstawowej przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Na Nabożeństwo Różańcowe i Mszę Świętą zapraszamy także rodziców.

 • W piątek – przypada także I piątek miesiąca. Msze Św. w I piątek będą o godz. 630 i 1800. Różaniec dla dzieci i Nabożeństwo I-piatkowe będzie o godz. 1630.
 • W sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Pany Różańcowej. Przypada także I sobota.
 • W przyszłą niedzielę, tak jak w każdą II niedzielę miesiąca, ofiary zbierane na tacę, przeznaczone będą na prace prowadzone przy naszym kościele. Za wszelkie ofiary, które składacie na tacę, w kancelarii i na parafialne konto bankowe składam serdeczne Bóg zapłać.
 1. Spotkania Grup parafialnych:

– Próba Chóru w poniedziałek o godz. 1900.

– Rycerstwo Niepokalanej we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.

– Dziewczęca Służba Maryjna i Schola Dziecięca w środę o godz. 1630.

– Grupa Biblijna w środę o godz. 1900.

– Aspiranci w czwartek o godz. 1700.

– Ministranci we czwartek o godz. 1845, a Lektorzy o godz. 2000.

– Grupa Młodzieżowa w piątek o godz. 1930.

 1. Zachęcamy do prowadzenia Różańca przez poszczególne Grupy działające przy naszej parafii w soboty i niedziele, a w tygodniu Różaniec będą prowadzić dzieci.
 2. Spowiedź przed I piątkiem w środę i w czwartek od godz. 1700, a w piątek od godz. 1600.Dzieci zapraszamy na spowiedź w środę i czwartek. Wyjazd do chorych w I piątek od godz. 800.
 3. Zachęcamy jeszcze raz wszystkich Parafian – dorosłych, młodzież i dzieci – do włączenia się w tym roku w praktykę I piątków miesiąca, by w ten sposób podziękować i uwielbić Boga za 10 lat wieczystej adoracji Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie w naszej Parafii. Możemy zacząć od najbliższego I piątku i w czerwca w Uroczystość N.S.P. Jezusa złożymy ten nasz dar przyjętej Komunii Św. wynagradzającej przez 9 pierwszych piątków z rzędu. Książeczki można zabrać ze stolika pod chórem. Dorośli i Młodzież niech sobie wpisy uzupełniają sami, dzieci wklejają sobie na plansze otrzymywane w każdy I piątek miesiąca serduszka, a młodzieży przygotowującej się do sakram. bierzmowania z klas VII i VIII podpisują kapłani.
 4. Wyjazd na naszą parafialną Pielgrzymkę po Sanktuariach Beskidu Żywieckiego, Makowskiego i Śląskiego będzie w sobotę 7 października o godz. 6.30 z parkingu przy naszym kościele, a powrót w niedzielę 8 października ok godz. 21.30. Prosimy uczestników o zabranie ręczników. Jeśli ktoś chciałby się jeszcze zapisać, to pozostało 4 wolne miejsca.
 5. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie w minionym tygodniu naszego kościoła i za złożone ofiary na kwiaty.
 6. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.
 7. Poza Parafią od 2 do 31 października sprawowane będą Msze Święte Gregoriańskie za: + Józefa Matusik.