page-header

23. Niedziela Zwykła – 2023.09.10

Informacje Duszpasterskie
23. NIEDZIELA ZWYKŁA
2023-09-10

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy XIII Tydzień Wychowania pod hasłem: „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca” oraz kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W piątek po Mszy Świętej rozpoczynamy Nowennę do Świętego Stanisława Kostki, przed Uroczystością Odpustową. 

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
 • W środę – wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. Po Mszy Św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • We czwartek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 1730 rozpoczniemy w naszym kościele Drogę Krzyżową. Zapraszamy wszystkich Parafian.
 • W piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
 • W sobotę– wspomnienie Św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
 • W niedzielę – przeżywać będziemy Światowy Dzień Środków Społecznego Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na UPJP II w Krakowie i Tarnowie.
 1. Spotkania Grup Parafialnych:

– Dziecięca Służba Maryjna i Schola Dziecięca w środę o godz. 1630.

– Grupa Biblijna Spotkanie ze Słowem Bożym w środę po Nowennie.

– Aspiranci we czwartek o godz. 1700.

– Lektorzy i Ministranci we czwartek o godz. 1830.

– Grupa Młodzieżowa w piątek o godz. 1930.

 1. W poniedziałek 18 września w liturgiczne wspomnienie św. Stanisława Kostki na Mszy Św. o godz. 1800, będzie spotkanie uczniów klas VIII rozpoczynające spotkania przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Po Mszy Świętej będzie spotkanie w grupach, a w kościele będzie spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Informujemy o spotkaniu wcześniej, aby młodzież i i rodzice kandydatów tak zaplanowali sobie czas, by wszyscy w tym spotkaniu mogli wziąć udział.
 2. Odpust Parafialny ku czci św. Stanisława Kostki będziemy przezywać za dwa tygodnie w niedzielę 24 września. Słowo Boże na wszystkich Mszach Św. głosił będzie i przewodniczył sumie odpustowej  ks. prał. Wojciech Werner, proboszcz Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Brzesku. Dzień wcześniej w sobotę będzie Dekanalne Spotkanie Młodzieży, a w piątek 22 września na Mszy Św. o godz. 1800 będzie Spotkanie Regionalnych Zespołów Dziecięcych ze Św. Stanisławem Kostką. Wcześniej będzie wspólny przemarsz Zespołów w strojach regionalnych z Remizy OSP w Niskowej do naszego kościoła.
 3. W środę 13 września w Trzetrzewinie będzie kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Ksiadz Proboszcz z Trzetrzewiny serdecznie zaprasza., a w przyszła niedzielę będzie Odpust Parafiany na Strzygańcu.
 4. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie w minionym tygodniu naszego kościoła i za złożone ofiary na kwiaty.
 5. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.