page-header

19. Niedziela Zwykła – 2023.08.13

Informacje Duszpasterskie
19. NIEDZIELA ZWYKŁA
2023-08-13

Msze Św. w tym tygodniu będą:

W poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800.

We wtorek w Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. o godz. 800, 1000, 1130 i 1500.

We czwartek i sobotę o godz. 630.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika
  • We wtorek – Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze Św. jak w każdą niedzielę o godz. 800, 1000, 1130 i 1500. Po każdej Mszy Św. poświęcenie kwiatów i ziół. Kultywujmy ten zapominany już często zwyczaj przynoszenia kwiatów, owoców i ziół do poświęcenia.
  • W środę – po Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • We czwartek – wspomnienie św. Jacka. Po Mszy Św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W piątek – po Mszy Św. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  • W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 2. W środę 17 sierpnia wyrusza XXXXI Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą Świętą na Placu Katedralnym w Tarnowie o godz. 630. Można się duchowo łączyć z Pielgrzymami dzięki transmisjom Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz oraz codziennym relacjom z pielgrzymiego szlaku na stronie internetowej Tarnowskiego „Gościa Niedzielnego”.
 3. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie w minionym tygodniu naszej świątyni i za złożone ofiary na kwiaty.
 4. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.
 5. Z naszej parafii organizujemy jednodniowy wyjazd do Częstochowy na wejście Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej. Wyjazd będzie w piątek 25 sierpnia o godz. 700 z parkingu przy naszym kościele. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii. Koszt wyjazdu 75 zł. Zamówiony został już autokar, dlatego bardzo serdecznie zachęcam wybierzmy się na Jasną Górę do Matki Bożej, bo mamy dobrą okazję, by przywitać pielgrzymów i pomodlić się w Jasnogórskim Sanktuarium. Zapisy do przyszłej niedzieli włącznie.