page-header

18. Niedziela Zwykła – 2023.08.06

Informacje Duszpasterskie
18. NIEDZIELA ZWYKŁA – ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO
2023-08-06

Przeżywamy dzisiaj w Kościele Święto Przemienienia Pańskiego. To święto kieruje nasz wzrok na Górę Tabor, gdzie Jezus Chrystus objawia uczniom tajemnicę swego bóstwa. Przemienienie Jezusa jest umocnieniem wiary uczniów w obliczu Jego męki i śmierci, ale także jest umocnieniem naszej wiary, zwłaszcza dzisiaj, kiedy przeżywamy tyle niepokojów, trudności i lękamy się o przyszłość swoją i swoich najbliższych.

Msze św. w tym tygodniu w dni powszednie będą:

     W poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800.

     We wtorek, czwartek i  sobotę o godz. 630.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • We wtorek – Wspomnienie Św. Dominika, prezbitera.
  • W środę – Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża – Patronki Europy. Po Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • We czwartek – Święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  • W piątek – Wspomnienie św. Klary, dziewicy. Po Mszy Świętej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  • W przyszła niedzielę ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą, tak jak w każdą druga niedzielę miesiąca na prace prowadzone przy naszej Parafii. Za te wszelkie ofiary, które składacie na tace, w kancelarii i na parafialne konto bankowe składam serdeczne Bóg zapłać.
 2. Dzisiaj w bazylice Św. Małgorzaty w Nowym Sączu zakończenie odpustu ku czci Przemienienia Pańskiego. Szczegółowy program odpustu jest na tablicy ogłoszeń.
 3. Spotkania organizacyjne przed Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę Grupy – 25 św. Just odbędą się w niedzielę 13 sierpnia w dwóch miejscach:
  – w Tęgoborzy o godz. 1500
  – w Laskowej o godz. 1700

Wtedy też można ostatecznie zapisać się na Pielgrzymkę. Istnieje też możliwość  internetowego zapisu na PPT. W ogłoszeniach na stronie parafialnej jest podany link do zapisu – WYSTARCZY KLIKNĄĆ TUTAJ.

Zachęcamy Parafian do pielgrzymowania  na Jasną Górę, a szczególnie zachęcamy młodzież.

Przewodnikiem Grupy 25 – Św. Just jest Ks. Damian Pitwor wikariusz Parafii Tęgoborze.

 1. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie w minionym tygodniu naszej świątyni i za złożone ofiary na kwiaty.
 2. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.