page-header

XI Niedziela Zwykła – 2023.06.18

Informacje Duszpasterskie
XI NIEDZIELA ZWYKŁA
2023-06-18

Msze Św. w dni powszednie w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 630 (oprócz poniedziałku), a w sobotę o godz. 800 i wieczorem o godz. 1800 (oprócz soboty). 

Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Czerwcowych, które są w naszym kościele po Mszy Świętej wieczornej o godz. 1800, w sobotę po Mszy Św. o godz. 800, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 1500.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
 • W środę – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. Po Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy.
 • W piątek – Po Mszy Świętej wieczornej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 • We sobotę Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Msza Święta o godz. 800.
 1. Egzamin przed Sakramentem Bierzmowania dla uczniów klas VII Szkoły Podstawowej będzie jutro w poniedziałek o godz. 16.30 w naszym kościele. Zapraszamy wszystkich uczniów i prosimy o obecność przynajmniej jednego z rodziców. Egzamin przeprowadzi dekanalny wizytator religii – ks. Zbigniew Kożuch.
 2. Spotkanie dzieci i młodzieży wyjeżdżającej na Parafialną Wakacyjną Oazę będzie w środę o godz. 1900 w sali Ks. Prof. B. Kumora. Na spotkaniu można będzie dokonać reszty wpłat.
 3. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej w Biczycach Dolnych i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Niskowej będzie w piątek o godz. 800 w naszym kościele.Zapraszamy wszystkich Uczniów, Nauczycieli i Wychowawców, a także jeśli mają tylko taką możliwość – rodziców. Będziemy dziękować Panu Bogu za miniony rok szkolny, a także prosić o potrzebne łaski na czas wakacji. Możliwość spowiedzi na zakończenie roku szkolnego codziennie przed Mszą Świętą wieczorną.
 4. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania wizytacji kanonicznej Ks. Biskupa Leszka Leszkiewicza w ubiegłą sobotę i niedzielę w naszej parafii. Jestem bardzo wdzięczny, bo wiele osób poświęciło wiele czasu i pracy na godne przygotowanie wizytacji kanonicznej. Dziękuję wszystkim za modlitwę, obecność na spotkaniach grup parafialnych i Eucharystii, kiedy dziękowaliśmy Panu Bogu za 10 lat wieczystej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie w naszej parafii.
 5. Moi drodzy. To nasze świętowanie 10 rocznicy wieczystej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie – w tym wymiarze duchowym – przeżywaliśmy przez całą Oktawę Bożego Ciała, a dzisiaj kończymy wspólną Parafialną Agapą pod hasłem – Integracja międzypokoleniowa z kultura Lachów Sadeckich. Naszą Agapę rozpoczniemy o godz. 16.00 na placu przy Domu Sióstr Zmartwychwstanek – wejście tylko od strony górnego parkingu koło Państwa Żelechowskich. Zapraszamy wszystkich Parafian, bo skoro integracja międzypokoleniowa, to zapraszamy naprawdę wszystkich od dzieci, przez młodzież, dorosłych, aż po seniorów. Niech to będzie wspólne parafialne świętowanie przy stole; jest sporo atrakcji, konkursów, warsztaty lepienia pierogów regionalnych, czy malowania na drewnie, przygotowano też wiele potraw.
  Naszym celem jest wspólna integracja, wspólne świętowanie, a w tym roku z kulturą Lachów Sądeckich, dlatego jeśli coś mamy ze stroju lachowskiego w domu, chociażby jakiś tylko element to ubierzmy, niech będzie to po lachowsku.
 1. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Biczyc Dolnych za sprzątanie w minionym tygodniu naszej świątyni i za złożone ofiary na kwiaty.
 2. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.