page-header

VII Niedziela Wielkanocna – WNIEBOWSTĄPIENIE PANA JEZUSA – 2023.05.21

Informacje Duszpasterskie
VII NIEDZIELA WIELKANOCNA
WNIEBOWSTĄPIENIE PANA JEZUSA
2023-05-21

Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Nabożeństwo Majowe jest w dni powszednie o godz. 1730, w sobotę o 1630 przy powitaniu Księdza Prymicjanta, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 1500. Codziennie w łączności z Nabożeństwem Majowym Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Msze Święte w tym tygodniu będą codziennie o godz. 630 (oprócz poniedziałku), w sobotę o godz. 600 i wieczorem o godz. 1800 (oprócz soboty).

W tym tygodniu na Mszy Świętej o godz. 1800 Dzieci Piewszokomunijne przeżywają swój Biały Tydzień.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
 • W środę – wspomnienie N.M.P Wspomożycielki Wiernych. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności z Nabożeństwem Majowym
 • W piątek – Wspomnienie Św. Filipa Nereusza. W tym dniu przeżywamy Dzień Matki.
 • W sobotę – W Bazylice katedralnej w Tarnowie święcenia kapłańskie przyjmie z rąk Księdza Biskupa Andrzeja Jeża nasz rodak Marcin Kumor.
 • W przyszła niedzielę – przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i w naszej Parafii Prymicje Ks. Marcina Kumora. Msze Święte będą jak w każdą niedzielę o godz. 800, 1000, 1130 – Msza Święta Prymicyjna i o godz. 1500.
 1. W sobotę będzie powitanie Księdza Prymicjanta Marcina Kumora. Przed godz. 1600 oczekujemy na placu Firmy ŁAT-KAM Pana Jarosława Łatki w Chełmcu, na przyjazd Księdza Prymicjanta. Zapraszamy dzieci i młodzież na rowerach, oczywiście także dorosłych. (Prosimy dorosłych o pomoc, aby zadbać o bezpieczeństwo dzieci). Będzie zabezpieczać drogę Policja i nasi Strażacy z OSP w Niskowej, ale też musimy uważać na tej drodze, by nikomu nic się nie stało. Po krótkim przywitaniu o godz. 1600 Prymicjant przesiądzie się na podstawioną bryczkę i w asyście Straży Pożarnej, jeźdźców na koniach, motocyklistów, dzieci i młodzieży na rowerach przyjedzie do naszego kościoła. My się gromadzimy na placu przy naszym kościele ok. godz. 1630, gdzie nastąpi oficjalne powitanie Księdza Prymicjanta, a następnie Ksiądz Prymicjant poprowadzi nabożeństwo majowe. Zapraszamy wszystkich na to sobotnie powitanie Ks. Marcina Kumora i na wspólną modlitwę.

Prymicje to Święto całej Parafii, weźmy udział i w tym sobotnim powitaniu i we Mszy Św. Prymicyjnej Ks. Marcina w niedzielę o godz. 1130. Zapraszamy wszystkich Parafian do uczestnictwa w tej pięknej uroczystości, by wspólnie uwielbiać Boga za dar kapłaństwa i otrzymać prymicyjne błogosławieństwo.

 1. Moi drodzy bardzo serdecznie proszę o pomoc w tym tygodniu w wielu pracach przygotowujących naszą parafie do tego wielkiego wydarzenia. Już we wtorek o godz. 1700 przygotowujemy paliki do strojenia drogi przejazdu Księdza Prymicjanta. Paliki będą przygotowywane w dwóch miejscach, jedno u sołtysa Biczyc Dolnych Pana Czesława Kojsa i drugie miejsc przy Remizie OSP w Niskowej. Jest wiele drogi do strojenia, dlatego zmobilizujmy się, by we wtorek przyszło więcej osób. Każda pomoc jest mile widziana, ile damy radę poświęcić czasu, chociaż trochę – to wszystko się liczy. Natomiast w sobotę rano od godz. 730 będą prace przy sprzątaniu wokół kościoła oraz sprzątanie i wystrój naszej świątyni.
 2. Dzisiaj OSP w Niskowej organizujeakcjęoddawania krwi. Krew będzie można oddać w Remizie w Niskowej od godz. 800 do 1300 . Szczegółowe informacje są na plakacie.
 3. Grupa Biblijna zaprasza w poniedziałek na godz. 2100do naszej świątyni na wspólna Adoracje Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w intencji Diakona Marcina, który dzisiaj rozpoczyna rekolekcje przed święceniami kapłańskimi.
 4. We wtorek na godz. 1900 zapraszamy do naszego kościoła uczniów klas IV Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami na krótką próbę i informacje związane z przeżywaniem rocznicy I Komunii Świętej. Rocznica będzie 4 czerwca na Mszy Św. o godz. 1130.
 5. Katecheza powtórkowa przed egzaminem do bierzmowania uczniów klas VII Szkoły Podstawowej będzie za tydzień w poniedziałek 29 maja o godz. 1830.
 6. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.