page-header

VI Niedziela Wielkanocna – 2023.05.14

Informacje Duszpasterskie
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
2023-05-14

Msze Św. w dni powszednie w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 6:30, a w sobotę o godz. 8:00 i wieczorem o godz. 18:00 (oprócz soboty). 

Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Majowych, które są w naszym kościele w dni powszednie o godz. 1730, w sobotę po Mszy Świętej o godz. 800, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 1500. Od dzisiaj do środy przezywamy kwartalne dni modlitw o urodzaje. Pielęgnujmy ten piękny zwyczaj śpiewania Litanii Loretańskiej w kościele, przy kapliczkach i w naszych domach w gronie rodzinnym i módlmy się o urodzaje. W czasie Nabożeństw Majowych w dni powszednie jest udzielana Komunia Święta, aby więcej dzieci i młodzieży szkolnej mogło wziąć udział w tym nabożeństwie.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
 • We wtorek – święto św. Andrzeja Boboli, męczennika – Patrona Polski. Polecajmy w naszych modlitwach pasterza naszej Diecezji Ks. Bpa Andrzeja Jeża, w dniu Jego imienin.
 • W środę – W łączności z Nabożeństwem Majowym Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na Nabożeństwo Majowe i Msze Świętą zapraszamy uczniów klas III Szkoły Podstawowej, na wspólną modlitwę o dobre przeżycie I spowiedzi i spotkania z Panem Jezusem w czasie I Komunii Św. Po Mszy Świętej będzie już ostatnia próba przed niedzielną Uroczystością.
 • We czwartekwspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego. Na Nabożeństwo Majowe i Msze Świętą zapraszamy uczniów klas VIII Szkoły Podstawowej, będziemy się modlić o potrzebne łaski i światło Ducha Świętego na czas egzaminów ósmoklasistów. Po Mszy Świętej będzie w kościele próba ustawienia przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.
 • W piątek – rozpoczęcie Nowenny przed Zesłanie Ducha Świętego.
 • W przyszła niedzielę przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a w naszej Parafii na Mszy Świętej o godz. 1130 będzie Uroczystość I Komunii Świętej Dzieci z klas III Szkoły Podstawowej.
 • Spowiedź Dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin będzie w sobotę od godz. 900. Dzieci i rodziców zapraszamy na Nabożeństwo Majowe o godz. 830.
 1. W poniedziałek zbiórka całej Liturgicznej Służby Ołtarza o godz. 1830. Prosimy o obecność
 2. W środę o godz. 1930 na plebanii, będzie spotkanie osób, które pragną się zaangażować w pomoc i pracę przy parafialnej Agapie – Festynie z racji 10 rocznicy Wieczystej Adoracji Pana Jezusa w naszej Parafii. To Parafialna Agapa będzie w niedzielę 18 czerwca pod hasłem „Parafialna integracja międzypokoleniowa w kulturze Lachowskiej”. Bardzo serdecznie prosimy o pomoc i zaangażowanie.
 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć przy wyjściu z kościoła przy regaliku z prasą. Mamy tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela. Dla dzieci zaś jest Promyczek, Promyczek Dobra. Jest też majowy numer Rycerza Niepokalanej.
 4. OSP w Niskowej organizuje w przyszłą niedzielę 21 maja,akcjęoddawania krwi. Krew będzie można oddać w Remizie OSP w Niskowej od godz. 800 do 1300 Zachęcamy do włączenia się w tą piękną akcję osoby pełnoletnie.
 5. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za takie gruntowne posprzątanie w ubiegłym tygodniu naszej świątyni, placu wokół kościoła i parkingów.
 6. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.