page-header

V Niedziela Wielkanocna – 2023.05.07

Informacje Duszpasterskie
V NIEDZIELA WIELKANOCNA
2023-05-08

Msze Św. w dni powszednie w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 6:30, a w sobotę o godz. 8:30 i wieczorem o godz. 18:00 (oprócz soboty). 

Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Majowych, które są w naszym kościele w dni powszednie o godz. 1730, w sobotę będzie wyjątkowo przed Mszą Świętą o godz. 730, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 1500. W czasie Nabożeństw Majowych w dni powszednie jest udzielana Komunia Święta, aby więcej dzieci i młodzieży szkolnej mogło wziąć udział w tym nabożeństwie – bo z bólem serca trzeba stwierdzić, że dzieci i młodzieży jest bardzo mało. Dlatego pielęgnujmy ten piękny zwyczaj śpiewania Litanii Loretańskiej w kościele, przy kapliczkach i w naszych domach w gronie rodzinnym. Nie ma lepszej zachęty dla dzieci i młodzieży, niż przykład samych rodziców, nas dorosłych, dlatego zabierajmy dzieci i przychodźmy liczniej na Nabożeństwa Majowe.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
 • W poniedziałek – Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i męczennika – Patrona Polski. Na godzinę 1900zapraszamy wszystkie Grupy dziecięce i młodzieżowe z naszej Parafii na Majówkę przy figurze Matki Bożej u Sióstr Zmartwychwstanek. Po Nabożeństwie będzie wspólne spotkanie przy grillu.
 • W środę – W łączności z Nab. Majowym Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tace tak jak w każdą II niedzielę miesiąca przeznaczone będą na prace prowadzone przy naszej Parafii. W tym miesiącu w dalszym ciągu na nowy zamykany konfesjonał, który będzie takim darem Parafian na 10 rocznicę wieczystej Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie, a który poświęci ks. Biskup w czasie wizytacji kanonicznej w naszej Parafii. Przypominamy, że wizytacja kanoniczna będzie 10 i 11 czerwca 2023 r. i przeprowadzi ją Ks. Bp Leszek Leszkiewicz.
 1. Za dwa tygodnie 21 maja na Mszy Świętej o godz. 1130 przeżywać będziemy w naszej Parafii Uroczystość I Komunii Świętej dzieci z klas III szkoły Podstawowej, a tydzień później Prymicje naszego rodaka Marcina Kumora.

Rocznica I Komunii Świętej dzieci z klas IV Szkoły Podstawowej będzie w niedziele 4 czerwca na Mszy Świętej o godz. 1130.

 1. Wyjazd na naszą Parafialną Pielgrzymkę po sanktuariach i zabytkach Podkarpacia oraz Roztocza będzie w najbliższą sobotę o godz. 500 z Parkingu przy naszym kościele. Nocleg jest w domu Misyjnym Świętego Ducha, 5 km przed Zamościem. Ks. Dyrektor domu prosi, aby zabrać ze sobą ręczniki. Mamy obiadokolację w sobotę oraz śniadanie i obiad w niedzielę. Zabieramy tylko jedzenie (kanapki) na pierwszy dzień.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć przy wyjściu z kościoła przy regaliku z prasą. Mamy tygodniki Gość Niedzielny, Idziemy i Niedziela. Jest dla dzieci zaś jest Promyczek, Promyczek Dobra. Jest też majowy numer Rycerza Niepokalanej. Mamy duży wybór prasy katolickiej, dlatego więcej czytajmy, zachęcajmy do czytania dzieci i młodzież, bo czym się karmimy, co czytamy, co oglądamy to tym przesiąkamy, zaczynamy tak myśleć i w końcu taka żyjemy.
 3. Nasza Parafia organizuje jak co roku Wakacyjną Oazę dla dzieci i młodzieży, która będzie w dniach 28 czerwca – 8 lipca 2023 r.  W programie jest pobyt w Chłapowie nad polskim morzem, a po drodze zatrzymujemy się w sanktuariach w Częstochowie, Kaliszu, Licheniu, gdzie będzie nocleg, a także zwiedzamy Toruń, Gdańsk, Władysławowo i Hel. Pierwszeństwo w zapisach mają dzieci i młodzież zaangażowana w grupach Parafialnych – ministranci, lektorzy, DSM, Schola i Grupa Młodzieżowa. Zapisy przyjmuje i wszelkich informacji udziela ks. Filip. W Oazie mogą wziąć udział dzieci po IV klasie Szkoły Podstawowej.
 4. Dziękuję mieszkańcom Biczyc Dolnych za sprzątanie naszej świątyni w minionym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty. A na najbliższą sobotę – jak już jest to zwyczajem – prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych o posprzątanie świątyni, placu wokół kościoła i parkingów na Uroczystość I Komunii.
 5. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.
 6. We czwartek z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Józef Kumor z Biczyc Górnych. Jego pogrzeb dzisiaj o godz. 1500 w kościele Trzetrzewinie, wcześniej o 1430 wprowadzenie i Różaniec.