page-header

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 2023.05.28

Informacje Duszpasterskie
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
2023-05-28

Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Do środy Nabożeństwo Majowe jest o godz. 17:30, a od czwartku rozpoczniemy Nabożeństwa Czerwcowe, które w naszym kościele będzie codziennie po Mszy Św. o godz. 18:00, w sobotę po Mszy Świętej o godz. 8:00, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 15:00.                                                                          

Msze Św. w tym tygodniu będą codziennie o godz. 630, a w poniedziałek i sobotę o godz. 800oraz wieczorem o godz. 1800 (oprócz soboty).

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
 • W poniedziałek – Święto M.P. Matki Kościoła – Msze Święte o godz. 800 i 1800.
 • W środę – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności z Nabożeństwem Majowym

W środę o godz. 900 Msza Święta dla Szkoły Podstawowej w Biczycach Dolnych z racji 20 rocznicy śmierci S. Czesławy Lorek – Patrona Szkoły

 • We czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Przypada także I czwartek miesiąca. Modlić się będziemy o nowe i święte powołania do służby Bogu w kapłaństwie i życiu zakonnym. Na Mszę Świętą wieczorną i Nabożeństwo zapraszamy młodzież klas VIII Szkoły Podstawowej przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Po Mszy Świętej będzie próba ustawienia na liturgię sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 • W piątekprzypada I piątek miesiąca. Msze Św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będą o godz. 630 i 1800
 • Dla dzieci Msza Św. w I piątek będzie o godz. 1630. Ofiary zbierane na tacę w I piątek są przeznaczone na misje.
 • W sobotę – wspomnienie Św. Karola Lwangi i Towarzyszy męczenników, przypada także I sobota miesiąca. Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca N.M.P o godz. 800. Przed Mszą Świętą o godz. 730rozpoczniemy modlitwę różańcową, na którą zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej.
 • W przyszłą niedzielę przypada I niedziela miesiąca, ale zmiana tajemnic różańcowych będzie za dwa tygodnie w niedzielę 11 czerwca w czasie wizytacji kanonicznej Księdza Biskupa.
 • W przyszłą niedzielę przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej. Na Mszy Świętej o godz. 1130 dzieci z klas IV przeżywać będą Rocznicę I Komunii Świętej.
 1. Spowiedź przed I piątkiem w środę i czwartek od godz. 1700 i w piątek od godz. 1600. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 800.
 2. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała i procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy, która w tym roku wyruszy drogą w stronę Niskowej na Osiedle Boconki do placu przy domu Państwa Marczyków. I – ołtarz będzie na placu przy naszym kościele, II – ołtarz przy OSP w Niskowej  III – przed skrętem na osiedle Boconki, a IV – na placu  u Państwa Marczyków.
 3. Katecheza powtórkowa dla przed egzaminem do sakramentem bierzmowania dla uczniów klas VII będzie w poniedziałek 29 czerwca o godz. 1630. Zapraszamy też Młodzież z klas VII na Nabożeństwo Majowe, w czasie którego będą poświęcone dla nich modlitewniki.
 4. Próba dzieci z klas IV Szkoły Podstawowej prze Rocznicą I Komunii Św. będzie we wtorek o godz. 1830, po Mszy Świętej.
 5. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.