page-header

Święto Miłosierdzia Bożego – 2023.04.16

Informacje Duszpasterskie
ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
2023-04-16

     Przeżywamy dzisiaj Święto Miłosierdzia Bożego, jest to także diecezjalny „Dzień Caritas”. Członkom naszego Parafialnego Oddziału Caritas wyrażamy podziękowanie za ich posługę i życzymy z racji ich święta wielu Bożych łask.

     Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się w Kościele 79 Tydzień Miłosierdzia.

Dzisiaj po Mszach Św. jest przeprowadzona zbiórka do puszek na cele charytatywne, które prowadzi Caritas. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

     Msze Święte w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 630 (oprócz poniedziałku) i wieczorem o godz. 1800 (oprócz soboty)

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
 • W środę – Po Mszy Św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • We czwartek – Na Mszę Świętą o godz. 1800 i spotkanie w grupach zapraszamy wszystkich uczniów klas VIII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami. Na Mszy Świętej będzie poświęcenie i wręczenie kandydatom do bierzmowania modlitewników.
 • W piątek – Po Mszy Św. wieczornej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 • Przyszła Niedziela jest Niedzielą Biblijną. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się też Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
 1. Spotkania Grup parafialnych:

– DSM i Schola Dziecięca w środę o godz. 1630.
– Aspiranci w środę o godz. 1700.
– Ministranci i Lektorzy w środę o godz. 1845.
– Grupa Biblijna w środę po Mszy Świętej i Nowennie.
– Grupa Młodzieżowa w piątek o godz. 1930.

 1. W piątek o godz. 1900 – po Mszy Świętej wieczornej – w sali ks. prof. B. Kumora będzie Spotkanie całej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej z naszej Parafii. Mamy wiele ważnych wydarzeń w najbliższych tygodniach i miesiącach, jak Prymicje, Wizytacja Kanoniczna Księdza Biskupa, 10-lecie Wieczystej Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i dlatego musimy się spotkać, by zaplanować konkretne działania związane z tymi wydarzeniami.
 2. Parafia Katedralna w Tarnowie zaprasza na forum Eucharystyczne pt. „Eucharystia – miłująca obecność”, które odbędzie się w dniach 21-23 kwietnia 2023 r. Szczegółowy program jest na tablicy ogłoszeń. Z naszej Parafii organizujemy wyjazd do Tarnowa na to forum w sobotę 22 kwietnia. Zapisy chętnych do środy.
 3. Parafia św. Małgorzaty w Nowym Sączu zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary ze św. Janem Pawłem II. Są to 8-tygodniowe rekolekcje w życiu codziennym. Pierwsze spotkanie będzie w czwartek 20 kwietnia o godz. 1730 w Sali Przemienienia Pańskiego. Szczegóły na plakatach na tablicy ogłoszeń
 4. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Biczyc Dolnych za złożone ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.
 5. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.
 6. Parafia św. Małgorzaty, Policja i Stowarzyszenie Miłośników Pojazdów Zabytkowych zaprasza  w najbliższą sobotę na Mszę św. o godz. 1100 w Bazylice, rozpoczynającą sezon motoryzacyjny i poświęcenie samochodów na parafialnym parkingu przy ul. Bulwar Narwiku. Po poświęceniu szereg atrakcji: pokaz pracy Policji, Straży Pożarnej, prezentacja symulatora wypadku samochodowego, grill.