page-header

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 2023.04.09

Informacje Duszpasterskie
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
2023-04-09

Chrystus Zmartwychwstał – Alleluja. Przeżywając wielką radość ze Zmartwychwstania Pana Jezusa, jako duszpasterze składamy Parafianom i wszystkim Gościom serdeczne życzenia. Niech Chrystus Zmartwychwstały zagości w Waszych sercach z autentyczną wiarą, niezłomną nadzieją i gorącą miłością. Bo tej wiary i nadziei płynącej z pustego grobu Chrystusa, tak bardzo nam potrzeba, zwłaszcza dzisiaj, kiedy borykamy się z różnymi problemami. Życzymy Wam abyście na swojej drodze życia naprawdę spotkali Chrystusa Zmartwychwstałego; bo tylko wtedy, kiedy swoje życie tak mocno zakorzenimy w Chrystusie, będziemy mieć siłę do pokonywania wszelkich codziennych trudności. A tą nadzieją i radością wypływającą ze spotkania ze Zmartwychwstałym Panem dzielcie się także z innymi. Niech Wam Pan Bóg obficie błogosławi.

  1. Jesteśmy po pięknych przeżyciach Wielkiego Tygodnia. Przeżycia te były głębsze dzięki zaangażowaniu naprawdę wielu osób. Bóg zapłać Ks. Katechecie, naszym Siostrom Zmartwychwstankom, całej Liturgicznej Służbie Ołtarza, Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii, śpiewającym Mękę Pańską, Chórowi, Młodzieży i Scholi Młodzieżowej, DSM, tym wszystkim którzy pomagali w wykonaniu i przygotowaniu Ciemnicy oraz Grobu Pańskiego, układającym kwiaty. Bóg zapłać naszym Strażakom z Niskowej za trzymanie straży przy Grobie Pańskim i udział w procesji rezurekcyjnej. Bóg zapłać tym, którzy włączyli się w przygotowanie liturgii w Wielką Sobotę i wszystkim, którzy sprzątali i stroili kościół, przygotowującym nagłośnienie i oświetlenie; wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie Triduum Paschalnego.
  2. Poniedziałek w oktawie Wielkanocy – Msze Święte będą to godz. 800, 1000, 1130 i 1500.

Ofiary, które złożymy jutro na tacę przeznaczone są na PUJPII i KUL.

  1. Przez osiem dni trwa Oktawa Uroczystości Zmartwychwstania. Tydzień Wielkanocny uroczyście obchodzony w Kościele jest czasem szczególnej wdzięczności za tajemnicę Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do liczniejszego udziału we Mszy Św. w tym tygodniu.

     Msze Św. w dni powszednie będą:

codziennie rano o godz. 630 i wieczorem o godz. 1800  (oprócz soboty)

  • We wtorek po Mszy Św. o godz. 630 wracamy do wieczystej adoracji Najśw. Sakramentu
  • W środę po Mszy Św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Przyszła niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia. Przygotowujemy się do Niej poprzez Nowennę, którą rozpoczęliśmy w Wielki Piątek – odprawiamy ją codziennie przed Mszą Św. wieczorną, a w sobotę po Mszy św. o godz. 630. Niedziela Miłosierdzia jest świętem patronalnym Caritas. W przyszłą niedzielęofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na prace prowadzone przy naszej Parafii, a w sposób szczególny na nowy zamykany i wygłuszony konfesjonał, który będzie zamontowany z tylu kościoła. Montaż planowany jest z początkiem maja. Widzimy, że jest wielka potrzeba, by taki konfesjonał w naszym kościele powstał, aby można było spokojnie się wyspowiadać, porozmawiać ze spowiednikiem, zwłaszcza dla kogoś, kto ma problemy ze słuchem. Już dzisiaj za wszelkie ofiary na nowy konfesjonał składamy serdeczne Bóg zapłać.

Natomiast ofiary zbierane w przyszłą niedzielę do puszek po Mszach Świętych, przeznaczone będą na Caritas Diecezji Tarnowskiej.      

  1. W przyszłą niedzielę zapraszamy na spotkanie przygotowujące do I spowiedzi i Komunii Świętej dzieci z klas III Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami. Spotkanie rozpocznie się o godz. 1400 w sali ks. prof. B. Kumora dla rodziców, a w kościele dla dzieci. Po zakończonym spotkaniu tak zaplanujmy czas, aby wspólnie, rodzinnie uczestniczyć we Mszy Świętej niedzielnej o godz. 1500 w naszym kościele. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich rodziców, a jeśli macie małe dzieci do opieki, poprośmy dziadków o pomoc, a gdyby ktoś nie miał z kim zostawić dzieci, to w tej godzinie Siostra Bernadetta zaopiekuje się dziećmi. Ważne abyśmy wspólnie przeżywali to przygotowanie do tego wyjątkowego wydarzenia w Waszej rodzinie jakim jest I Komunia Święta dziecka.
  2. W środę po Mszy Św. i Nowennie w sali Ks. B. Kumora będzie spotkanie Grupy Biblijnej.
  3. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, Ciemnicy i na wystrój kościoła. Bardzo serdecznie dziękuje mieszkańcom Biczyc Dolnych za sprzątanie naszego kościoła w minionym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
  4. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.