page-header

Niedziela Palmowa – 2023.04.02

Informacje Duszpasterskie
VI Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa
2023-04-02

Przeżywamy Niedzielę Palmową, która rozpoczyna czas Wielkiego Tygodnia. W    rozważanie tych najważniejszych tajemnic naszej wiary wprowadza nas dzisiaj śpiew Męki Pańskiej, za który bardzo serdecznie dziękujemy kantorom Leszkowi, Arturowi i Michałowi Migacz.

Msze Święte do środy będą rano o godz. 630 (oprócz poniedziałku) i wieczorem o godz. 1800.

Dzisiaj o godz. 1500 Gorzkie Żale z  kazaniem pasyjnym i Msza Święta.

Spowiedź przed Świętami jest w naszej Parafii w poniedziałek od godz. 1500-1800. (Przerwa od 1630-1700)

Wyjazd do chorych z posługą sakramentalną na Święta i I piątek będzie w poniedziałek – Biczyce Dolne od godz. 830, a Niskowa od godz. 1330. Chorych zgłaszamy dzisiaj w zakrystii po Mszach Świętych.

 1. Bardzo serdecznie dziękuje wszystkim za modlitwę i udział w VI Misterium Męki Pańskiej, które miało miejsce w miniony piątek. W sposób szczególny pragnę podziękować tym wszystkim, którzy w brali udział w przygotowaniu tego pięknego Misterium. Dziękuję naszej młodzieży, czytającym rozważania i prowadzącym śpiew, przygotowującym stroje, Siostrom zakonnym, Dziękuję naszym strażakom za zabezpieczenie trasy i pomoc. Dziękuję panu Aleksandrowi Piszczkowi za nagranie i zdjęcia oraz odpowiedzialnym za światło i nagłośnienie – panu Tomaszowi Ruchale, Sebastianowi Łatce i Pawłowi Ogorzałkowi, a przede wszystkim dziękuję głównemu organizatorowi i reżyserowi Ks. Filipowi.
 2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
 • Wielki Wtorek – po Mszy Świętej wieczornej przerywamy wieczystą adorację aż do wtorku 19 kwietnia do Mszy Świętej porannej. W tym czasie będzie sprzątany kościół, robiona dekoracja, a w Triduum adoracja będzie przy Ciemnicy i przy Grobie Pana Jezusa.
 • Wielka Środa – po Mszy Św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 1. WIELKI CZWARTEK

MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ o godz. 1800.

Po Mszy Św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i Adoracja przez całą noc. 

 1. WIELKI PIĄTEK

Ciemna Jutrznia o  godz. 800.

Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 900.

Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500. (Rozpoczęcie Nowenny)

Droga Krzyżowa o  godz. 1730.

LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ o  godz. 1800.

Adoracja Krzyża – w tym dniu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami

Po liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i Śpiew trzech części Gorzkich Żali.

Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim będzie przez całą noc.

Droga Krzyżowa i czuwanie przy Grobie Pańskim o godz. 2100.

W Wielki Piątek dla tych, którzy przyjdą później do Adoracji Krzyża i Adoracji Pana Jezusa przy Grobie będzie udzielana komunia Święta ok. godz. 2200.

Zwracam się z prośbą do naszych Strażaków o trzymanie straży przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek i Wielką Sobotę.

Wielki Piątek jest dniem postu ścisłego. Obowiązuje on wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Wszyscy od 14 roku życia zobowiązani są do wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ofiary składane przy Adoracji Krzyża przeznaczone są na Ziemię Świętą. Z racji Wielkiego Piątku proszę o przybranie przydrożnych krzyży.

 1. WIELKA SOBOTA

Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim do godz. 1515.

Ciemna Jutrznia o  godz. 800.

Świecenie pokarmów będzie w kościele po Ciemnej Jutrzni o godz. 800,  następnie          o godz. 900, 1000, 1100, 1200 i 1500 .

Koronka do Bożego Miłosierdzia o  godz. 1500 (Po Koronce sprzątanie kościoła)

LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ o godz. 1900.

Zapraszamy wszystkich Parafian na tą centralna Liturgię całego roku, na którą składają się Obrzędy Światła, Liturgia Słowa, Liturgia Chrzcielna i Liturgia Eucharystyczna. Na wieczorną liturgię zabierzmy świece.

 1. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

PROCESJA REZUREKCYJNA o godz. 630.

Msze Św. w Wielkanoc po procesji rezurekcyjnej o godz. 700, 1000, 1130 i 1500.

W Niedziele Zmartwychwstania zasiądźmy wszyscy w rodzinach do tradycyjnego wielkanocnego śniadania.

 1. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte będą o godz. 800, 1000, 1130 i 1500.

Ofiary zbierane na tacę w drugi dzień Świąt przeznaczone są tradycyjnie na KUL i UPJPII. Natomiast składka na prace prowadzone przy naszej Parafii, będzie wyjątkowo w trzecią niedziele kwietnia.

 1. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej zbiórka wszystkich Lektorów, ministrantów i aspirantów. Prosimy o obecność całej LSO, by przygotować liturgię na Święta.

Sprzątanie naszego kościoła na Święta będzie w tym tygodniu w środę o godz. 1900.

 1. Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu organizuje jak co roku po Niedzieli Palmowej Konkurs Palm Wielkanocnych. Palmy, które chcemy, by wzięły udział we konkursie prosimy o podpisanie i pozostawienie dzisiaj w kościele.
 2. Przypominamy, że dzisiaj 2 kwietnia Parafia Św. Małgorzaty i Św. Jana Pawła II w Nowym Sączu, Władze Miasta, Pałac Młodzieży oraz Klub Inteligencji Katolickiej zapraszają na Modlitewny Marsz Papieski w int. poszanowania świętości i pamięci św. Jana Pawła II i w int. naszej Ojczyzny. Marsz wyruszy o godz. 2000 z dwóch miejsc: z Kościoła św. Jana Pawła II rozważając tajemnice Różańca i od Skały Piotrowej na Sądeckich Plantach rozważając stacje Drogi Krzyżowej. Ok. godz. 2100 będzie spotkanie na Rynku przy Pomniku św. Jana Pawła II, gdzie wspominając kolejną rocznicę Jego śmierci polecimy się Jego wstawiennictwu. Organizatorzy serdecznie zapraszają, dlatego wybierzmy się dziś wieczorem na to modlitewne spotkanie do Nowego Sącza, by wspomnieć wielkiego naszego Rodaka św. Jana Pawła II.
 3. Jubilatom i Solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.