page-header

IV Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza – 2023.04.30

Informacje Duszpasterskie
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – Dobrego Pasterza
2023-04-30

Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Dobrego Pasterza i rozpoczynamy w Kościele tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w kapłaństwie i życiu zakonnym. W naszych modlitwach pamiętajmy też o naszym Diakonie Marcinie, który przygotowuje się do przyjęcia święceń kapłańskich.

Msze Św. w dni powszednie w tym tygodniu będą rano o godz. 6:30, a w sobotę o godz. 8:00 i wieczorem o godz. 18:00 (oprócz soboty). 

Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Majowych, które jutro rozpoczynamy w naszym kościele. Nabożeństwa Majowe są w dni powszednie o godz. 1730, w sobotę po Mszy Świętej godz. 800, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 1500. W czasie Nabożeństw Majowych w dni powszednie jest udzielana Komunia Święta, aby więcej dzieci i młodzieży szkolnej mogło wziąć udział w tym nabożeństwie. Pielęgnujmy tez ten piękny zwyczaj śpiewania Litanii Loretańskiej w kościele, przy kapliczkach i w naszych domach w gronie rodzinnym. Nie ma lepszej zachęty dla dzieci i młodzieży, niż przykład samych rodziców i nas dorosłych, dlatego zabierajmy dzieci i przychodźmy liczniej na Nabożeństwa Majowe.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
 • We wtorek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
 • W środę – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Święte o godz. 800, 1000 i 1800. W łączności z Nabożeństwem Majowym Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • We czwartek – Przypada też I czwartek miesiąca i wspomnienie Św. Floriana, jest to święto patronalne Strażaków. W naszych modlitwach polecajmy wszystkich Strażaków, a szczególnie naszych Strażaków z OSP w Niskowej, którzy służą społeczeństwu i w różnych niebezpieczeństwach spieszą z pomocą.
 • W piątek – Przypada I piątek miesiąca. Msze Święte w o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będą o godz. 630 i 1800, a dla dzieci o godz. 1700 a więc pół godziny później, aby potem można było uczestniczyć w Nabożeństwie Majowym o godz. 1730.
 • W sobotę – Święto Św. Filipa i Jakuba, Apostołów. przypada I sobota miesiąca. Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca N.M.P. o godz. 800, a wcześniej o godz. 730 modlitwa różańcowa prowadzona przez Rycerstwo Niepokalanej, na którą zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.
 • W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800.
 1. Spowiedź przed I piątkiem w środę i czwartek od godz.1700 oraz w piątek od godz. 1600.
 2. W przyszłą niedzielę zapraszamy na spotkanie przygotowujące do I spowiedzi i Komunii Świętej dzieci z klas III Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami. Spotkanie rozpocznie się o godz. 1400; są to już ostatnie dni przygotowania do jakże ważnych Uroczystości w życiu dziecka, ale także całej rodziny i Parafii. Po zakończonym spotkaniu tak zaplanujmy czas, aby wspólnie, rodzinnie uczestniczyć we Mszy Świętej niedzielnej o godz. 1500 w naszym kościele. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich rodziców, a jeśli macie małe dzieci do opieki, poprośmy dziadków o pomoc, a gdyby ktoś nie miał z kim zostawić dzieci, to w tej godzinie Siostra Bernadetta zaopiekuje się dziećmi.
 3. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Biczyc Dolnych za sprzątanie naszego kościoła w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 4. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, a wśród nich ks. Filipowi składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.
 5. Mamy jeszcze kilka miejsc na organizowaną przez naszą Parafię w dnach 13-14 maja 2023 r. (sobota-niedziela). Pielgrzymkę po sanktuariach i zabytkach Podkarpacia oraz Roztocza. W programie m.in. zwiedzanie klasztoru O. Bernardynów w Leżańsku z najsłynniejszymi w Polsce organami barokowymi, wysłuchanie koncertu organowego, Msza Święta przed cudownym obrazem Matki Bożej Pocieszenia, następnie przejazd do Lubaczowa i modlitwa przed obrazem Matki Bożej Łaskawej, następnie zwiedzanie będącego na liście UNESCO Zespołu Cerkiewnego w Radrużu, przejazd do Sanktuarium Matki Bożej w Krasnobrodzie – Pani Roztocza. Zwiedzanie zbytków Zamościa, miasta będącego również na liście UNESCO i Zwierzyńca. Całkowity koszt pielgrzymki to 350,- zł. od osoby. W tym jest koszt autokaru, noclegu, obiadokolacji w sobotę i śniadania oraz obiadu w niedzielę, koszt wszystkich biletów wstępu, przewodników i ubezpieczenia. Zapisy i wpłaty po Mszach Świętych w zakrystii lub w kancelarii.