page-header

III Niedziela Wielkanocna – 2023.04.23

Informacje Duszpasterskie
III NIEDZIELA WIELKANOCNA
2023-04-23

Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Biblijną i rozpoczynamy XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny.  Pismo Święte to List Pana Boga skierowany do człowieka, dlatego dzisiaj po  Świętych każda rodzina niech zabierze sobie taki List Pana Boga do domu. Każdy w rodzinie niech przeczyta i przemedytuje to Słowo, które Pan Bóg kieruje osobiście do mnie. Koperty z tym Listem będą po Mszach Świętych rozdawać  Lektorzy i Ministranci.

Msze Święte w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 630 i  wieczorem o godz. 1800 (oprócz soboty)

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
 • W poniedziałek – Uroczystość Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika – głównego Patrona Polski. Msze Święte rano o 630 i wieczorem o godz,. 1800
 • We wtorek – Święto Św. Marka Ewangelisty.
 • W środę – Po Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • W piątek – Przed Mszą Świętą Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a po Mszy Świętej Nabożeństwo do Świętego Michała Archanioła.
 • W sobotę – Święto Św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i Doktora Kościoła. Przypada także Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
 • Przyszła niedziela jest Niedzielą Dobrego Pasterza.
 1. Spotkania Grup parafialnych:
  – Próba Chóru w poniedziałek o godz. 1900.
  – Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.
  – DSM i Schola Dziecięca w środę o godz. 1630.
  – Aspiranci w środę o godz. 1700.
  – Grupa Biblijna w środę po Mszy Świętej i Nowennie
 1. W piątek o godz. 2000 próba Scholi Młodzieżowej, zapraszamy bardzo serdecznie nowych kandydatów, którzy chcieliby włączyć się w schole młodzieżową i śpiewem oraz grą na instrumentach chwalić Pana Boga i ubogacać liturgię. Schole Młodzieżową w naszej parafii prowadzi Pani Marysia Migacz.
 2. Nasza Parafia organizuje w dnach 13-14 maja 2023 r. (sobota-niedziela). Pielgrzymkę po sanktuariach i zabytkach Podkarpacia oraz Roztocza. W programie m.in. zwiedzanie klasztoru O. Bernardynów w Leżańsku z najsłynniejszymi w Polsce organami barokowymi, wysłuchanie koncertu organowego, Msza Święta przed cudownym obrazem Matki Bożej Pocieszenia, następnie przejazd do Lubaczowa i modlitwa przed obrazem Matki Bożej Łaskawej, następnie zwiedzanie będącego na liście UNESCO Zespołu Cerkiewnego w Radrużu, przejazd do Sanktuarium Matki Bożej w Krasnobrodzie – Pani Roztocza. Zwiedzanie zbytków Zamościa i Zwierzyńca. Całkowity koszt pielgrzymki to 350,- zł. od osoby.  W tym jest koszt autokaru, noclegu, obiadokolacji w sobotę i śniadania oraz obiadu w niedzielę, koszt wszystkich biletów wstępu, przewodników i ubezpieczenia. Zapisy wraz z danymi do ubezpieczenia oraz wpłaty można dokonać w tym tygodniu w kancelarii lub zakrystii. Szczegółowe informacje u ks. proboszcza.
 3. Dziękuje mieszkańcom Biczyc Dolnych za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 4. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.