page-header

V Niedziela Wielkiego Postu – 2023.03.25

Informacje Duszpasterskie
V Niedziela Wielkiego Postu – 2022-03-25

Msze Św. w tym tygodniu będą codziennie o godz. 630 (oprócz poniedziałku)
i wieczorem o godz. 1800 (oprócz wtorku i soboty).

Droga Krzyżowa w piątek:

o godz. 1630 – dla dzieci. Zapraszamy wszystkie dzieci na swoje nabożeństwo i te Przedszkolne i ze Szkoły Podstawowej, szczególnie dzieci przygotowujące się do
I Komunii Świętej. Prosimy rodziców o podwiezienie swoich dzieci na to Nabożeństwo.
o godz. 1730 – nie będzie Drogi Krzyżowej, ale
o godz. 1900 przeżywać będziemy Misterium Męki Pańskiej w plenerze.

Rozpoczęcie w naszym kościele, a następnie wyruszymy drogą krzyżową, by zakończyć Misterium na parafialnym cmentarzu. Zapraszamy na to Misterium Męki Pańskiej całą Parafię, rodziny z dziećmi, zapraszamy młodzież. Zabierzmy lampiony i znicze, które potem możemy zostawić na grobach naszych bliskich na cmentarzu. W kościele przed rozpoczęciem Misterium, będzie też udzielana Komunia Św.

W niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 1500, a później bezpośrednio po zakończonym Nabożeństwie Msza Święta popołudniowa.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
 • w środę – po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • w piątek – po Mszy Św. wieczornej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
 • w sobotę – przypada I sobota miesiąca. Msza Święta o godz. 800, a wcześniej o godz. 730 modlitwa różańcowa, którą poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej.
 • w przyszła niedzielę przypada Niedziela Palmowa – Na Mszy Św. o godz. 1130 poświecenie Palm. Najpiękniejsze wykonane własnoręcznie Palmy zostaną nagrodzone. Wzorem lat ubiegłych Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu organizuje Konkurs Palm Wielkanocnych. Regulamin Konkursu wywieszony jest na tablicy ogłoszeń.
 1. Spotkania Grup parafialnych:

– Próba chóru w poniedziałek o godz. 1900.
– DSM i Schola dziecięca w środę o godz. 1630.
– Ministranci i Lektorzy w poniedziałek o godzinie 18:30.
– Spotkanie Grupy Biblijnej w środę po Mszy Świętej i Nowennie

Z racji tego, że w tygodniu będą próby do Misterium oraz świąt, we wtorek nie będzie adoracji między 19:00 a 21:00, w poniedziałek po mszy świętej wieczornej rozpocznie się o 19:30, a we czwartek o 22:00. Za niedogodności przepraszamy.

 1. W sklepach na terenie naszej parafii wystawione są kosze. Z ofiarowanych darów będziemy robić paczki wielkanocne dla potrzebujących. Za wszelkie dary składamy Bóg zapłać.
 2. Spowiedź wielkopostna w naszej Parafii będzie w przyszły poniedziałek 3 kwietnia 2023r. od godz. 1500–1800. Będą kapłani z dekanatu, dlatego prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami. Będzie to też spowiedź na I piątek.
 3. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Biczyc Dolnych za złożone ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.
 4. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych możemy złożyć ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego i Ciemnicy oraz na wystrój naszego kościoła na Święta.
 5. Parafia św. Małgorzaty, św. Jana Pawła II, Władze Miasta Nowego Sącza, Pałac Młodzieży oraz Klub Inteligencji Katolickiej zapraszają 2 kwietnia br. na Modlitewny Marsz Papieski w int. poszanowania świętości i pamięci św. Jana Pawła II i w int. naszej Ojczyzny. Marsz wyruszy o godz. 20:00 z dwóch miejsc: z Kościoła św. Jana Pawła II rozważając tajemnice Różańca św. i od Skały Piotrowej na Sądeckich Plantach rozważając stacje Drogi Krzyżowej. Ok. godz. 21:00 spotkamy się na Rynku przy Pomniku św. Jana Pawła II, gdzie wspominając kolejną rocznicę Jego śmierci polecimy się Jego wstawiennictwu. Zapraszamy do udziału czcigodnych Kapłanów i wszystkich wiernych, jak również grupy parafialne i organizacje pragnące wspomnieć wielkiego naszego Rodaka św. Jana Pawła II.
 6. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w Czuwanie „24 Godziny Męki Pańskiej”. Rozpoczniemy we środę o 17, a zakończymy o 17 we czwartek. Z pobożnym rozważaniem 24 godzin Męki Pańskiej według Luizy Piccarrety Pan Jezus związał także szereg obietnic dla dusz: „dam im te same zasługi, jak gdybym to Ja sam cierpiał Mękę”. W innym miejscu ostrzegł: „te «Godziny» utrzymują niebo i ziemię w harmonii, powstrzymując Mnie przed rozbiciem świata na kawałki”. W czasie czuwania będziemy korzystać z książek, one podobnie jak listy są wystawione pod chórem. Chętnych prosimy o to by wyrazili chęć wpisaniem swojego imienia przy konkretnej godzinie. Modlimy się w obronie świętości.
 7. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.