page-header

III Niedziela Wielkiego Postu – 2023.03.12

Informacje Duszpasterskie
III Niedziela Wielkiego Postu – 2022-03-12

Msze Święte w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 630 oprócz poniedziałku i wieczorem o godz. 1800 (oprócz soboty). Codziennie po Mszy Świętej wieczornej będzie Nowenna do Św. Józefa, a w sobotę po Mszy Świętej porannej. W tym roku 19 marca przypada w IV Niedzielę Wielkiego Postu, dlatego liturgiczna Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca N.M.P. jest przeniesiona na przyszły poniedziałek 20 marca.

Droga Krzyżowa w piątek:

o godz. 1630 – dla dzieci. Zapraszamy wszystkie dzieci na swoje nabożeństwo i te Przedszkolne i ze Szkoły Podstawowej, szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. Prosimy rodziców o podwiezienie swoich dzieci na to Nabożeństwo.

o godz. 1730 – dla wszystkich.

o godz. 1930– prowadzona przez młodzież. Zapraszamy Młodzież, szczególnie tą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z klasy VIII – wraz z rodzicami. W czasie Drogi Krzyżowej będzie poświęcenie krzyży dla kandydatów do bierzmowania z klasy VIII i uroczyste nałożenie krzyży przez rodziców. Zapraszamy także tych wszystkich dorosłych, którzy może dłużej pracują, aby też mogli być na Drodze Krzyżowej

W niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 1500, a później bezpośrednio po zakończonym Nabożeństwie Msza Święta popołudniowa.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W środę – po Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W przyszłą niedzielę przeżywamy niedziele Laetare – Raduj się, Jerozolimo.
 2. Spotkania Grup parafialnych:
  – Próba chóru w poniedziałek o godz. 1900.
  – Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej będzie we wtorek po Mszy Świętej wieczornej
  – DSM i Schola dziecięca w środę o godz. 1630.
  – Aspiranci w środę o godz. 1700.
  – Ministranci i Lektorzy w środę o godz. 1845.
  – Spotkanie Grupy Biblijnej w środę po Mszy Świętej i Nowennie
 1. Dzisiaj po Mszach Świętych można będzie nabyć u członków Parafialnego Zespołu Caritas paschaliki i baranki wielkanocne. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na cele charytatywne realizowane w diecezji oraz w Parafii.
 2. W sklepach na terenie naszej Parafii są wystawione kosze. Z ofiarowanych darów będziemy robić paczki wielkanocne dla potrzebujących. Bóg zapłać za wszelkie dary.
 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć przy wyjściu z kościoła przy regaliku z prasą. Mamy tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela. Jest marcowy numer Rycerza Niepokalanej, a dla dzieci jest Rycerzyk, Promyczek i Promyczek Dobra.
 4. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Biczyc Dolnych za złożone ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.
 5. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.
 6. Zebranie Członków Wspólnoty Wsi Szymanowice będzie we czwartek o godz. 1900 w sali Ks. prof. Bolesława Kumora.