page-header

II Niedziela Wielkiego Postu – 2023.03.05

Informacje Duszpasterskie
II Niedziela Wielkiego Postu – 2022-03-05

Msze Święte w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 630 oprócz poniedziałku i wieczorem o godz. 1800 (oprócz soboty).

Droga Krzyżowa w piątek:

o godz. 1630 – dla dzieci. Zapraszamy wszystkie dzieci na swoje nabożeństwo i te Przedszkolne i ze Szkoły Podstawowej, szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. Prosimy rodziców o podwiezienie swoich dzieci na to Nabożeństwo.
o godz. 1830 – dla wszystkich. Nabożeństwo poprowadzi w tym tygodniu Parafialna  Orkiestra Dęta z Marcinkowic
o godz. 1930– prowadzona przez młodzież.
Zapraszamy Młodzież, szczególnie tą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z klasy VII i VIII. Zapraszamy także tych wszystkich dorosłych, którzy może dłużej pracują, aby też mogli być na Drodze Krzyżowej

W niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 1500, a później bezpośrednio po zakończonym Nabożeństwie Msza Święta popołudniowa.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W środę – po Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W piątek – Na Mszy Świętej wieczornej gościć będziemy Zespół Parafialnej Orkiestry Dętej z Marcinkowic, który także poprowadzi śpiewaną Drogę Krzyżową o godz. 1830. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian.
  • W sobotę – Rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Św. Józefa Oblubieńca N.M.P.
  • W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą jak w każdą II niedziele na prace prowadzone przy naszej Parafii. Za wszelkie ofiary, które składacie na tacę, w kancelarii i na parafialne konto bankowe składam serdeczne Bóg zapłać
 1. Spotkania Grup parafialnych:
  – DSM i Schola dziecięca w środę o godz. 1630.
  – Aspiranci w środę o godz. 1700.
  – Spotkanie Grupy Biblijnej w środę po Mszy Świętej i Nowennie
  – Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej będzie w poniedziałek za tydzień – 13 marca.
 1. Dzisiaj przeżywamy Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji po Mszach Św. możemy złożyć ofiary do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes
 2. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych można będzie nabyć u członków Parafialnego Zespołu Caritas paschaliki i baranki wielkanocne. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na cele charytatywne realizowane w diecezji oraz w Parafii.
 3. W sklepach na terenie naszej Parafii od jutra będą wystawione kosze. Z ofiarowanych darów będziemy robić paczki wielkanocne dla potrzebujących. Za wszelkie dary składamy Bóg zapłać.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć przy wyjściu z kościoła przy regaliku z prasą. Mamy tygodniki Gość Niedzielny, Idziemy i Niedziela. Jest marcowy numer Rycerza Niepokalanej, a dla dzieci jest Rycerzyk, Promyczek i Promyczek Dobra.
 5. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Biczyc Dolnych za złożone ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu.
 6. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.