page-header

VII Niedziela Zwykła – 2023.02.19

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
VII Niedziela zwykła – 2023-02-19

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość naszego Narodu.
Przeżywamy też dzisiaj Czterdziestogodzinne Nabożeństwo.
Po Mszy Świętej będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlić się będziemy o pokój na świecie, a także o jak najlepsze przeżycie Rekolekcji Wielkopostnych w naszej Parafii, które rozpoczniemy już w Środę Popielcową.
 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
 • W Środę przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Msze św. będą o godz. 800, 1115– (dla dzieci), 1630 i 1800. Środa Popielcowa jest dniem postu ścisłego. Obowiązuje on wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Wszyscy od 14 roku życia zobowiązani są do wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Składka zebrana w tym dniu, przeznaczona jest na cele charytatywne Caritas Diecezji Tarnowskiej.
 • W piątekDroga Krzyżowa o godz. 1730 i dla Młodzieży o godz. 1930.
 • W przyszła niedzielęGorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym o godz. 1500.
 • Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na budowę kościoła w Parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Nowym Sączu, w której Proboszczem jest ks. Janusz Michalik nasz tegoroczny rekolekcjonista
 • W przyszłą niedzielę po Mszach Św. będzie także zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na ten cel.
 • W rocznicę wybuchu w Ukrainie włączyliśmy się także w akcję organizowana przez Caritas Polska – PACZKA DLA UKRAINY, która polega na zrobieniu paczek, do których wkładamy konkretne produkty według wyznaczonej listy. Te paczki w specjalnych kartonach trafią bezpośrednio do rodzin na Ukrainie. Takie paczki robiliśmy w zeszłym roku. Jeśli ktoś chciałby w ten sposób pomóc rodzinom w Ukrainie, to prosimy o zgłoszenie się dzisiaj i pobranie listy. Cała paczka waży ok. 15 kg. Możemy się złączyć w kilka rodzin i taką paczkę zrobić. Paczki wykonujemy najpóźniej do 3 marca.
 1. We wtorek o godz. 1700 w sali na plebanii spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.
 2. W Środę Popielcową rozpoczniemy w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne pod hasłem „Ty ścieżkę życia mi ukażesz”. Rekolekcje, które potrwają do niedzieli 26 lutego, poprowadzi Ks. Janusz Michalik – Proboszcz Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Nowym Sączu, w której buduje nowy kościół z zapleczem duszpasterskim. Pragniemy wspomóc Parafię, która buduje kościół i wesprzeć księdza rekolekcjonistę, dlatego składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona właśnie na ten cel.
 3. Program rekolekcji jest na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej naszej Parafii. Program rekolekcji wraz ze słowem nas – Waszych Duszpasterzy – został też dostarczony do wszystkich domów. W tym czasie będą też rekolekcje szkolne, dlatego dzieci i młodzież niech biorą udział w swoich naukach. Młodzież szkół średnich, studenci i młodzież pracująca niech także weźmie udział w naukach rekolekcyjnych dla wszystkich i w piątek wieczorem w nauce rekolekcyjnej i drodze krzyżowej dla młodzieży. Niech to będzie czas rekolekcji wielkopostnych przeżywanych rodzinnie. Stwórzmy dobry klimat w naszych domach i rodzinach dla rekolekcji i tak sobie zorganizujmy czas, by brać udział w naukach rekolekcyjnych.

Każdy chrześcijanin jest zobowiązany w sumieniu raz w roku wziąć udział w rekolekcjach, jako wyraz troski o swoją wiarę i duchowość i byłby to poważny grzech zaniedbania, gdybyśmy z tej możliwości z własnej winy nie skorzystali. Niech nasz aktywny udział w rekolekcjach i nabożeństwach wielkopostnych, będzie tą szczególną okazją do modlitwy w intencjach naszej Parafii, szczególnie w tym roku, kiedy przeżywamy 10-lecie wieczystej Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Moi drodzy, nauki rekolekcyjne będą rano o godz. 800 i wieczorem o godz.1800 (w sobotę o godz. 1700), aby można się wymienić. Jak widzimy w programie we czwartek i sobotę po Mszy Świętej wieczornej z nauką rekolekcyjna dla wszystkich, są spotkania rekolekcyjne dla małżonków. Przyjdźcie razem, jeśli trzeba zostać z małymi dziećmi, to niech babcia, czy starsze rodzeństwo pomoże, abyście mogli przyjść wspólnie jako małżonkowie na spotkanie do naszej świątyni.

W sobotę będzie Msza Święta dla chorych i starszych o godz. 1000 Pomóżmy dotrzeć chorym i starszym do naszego kościoła, przywieźmy ich, by mogli się wyspowiadać i także wziąć udział w tym spotkaniu rekolekcyjnych szczególnie im poświęconym.

Spowiedź rekolekcyjna będzie w sobotę od godz. 830-1000 i od godz. 1600-1700.

Na zakończenie Rekolekcji Wielkopostnych w przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 1130 będzie uroczyste włączenie naszego proboszcza Ks. Krzysztofa Prokopa do Kapituły Kolegiackiej w Nowym Sączu.

 1. Dziękujemy mieszkańcom Biczyc Dolnych za sprzątanie naszej świątyni w minionym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 2. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.