page-header

VI Niedziela Zwykła – 2023.02.12

Informacje Duszpasterskie
VI Niedziela zwykła – 2023-02-12

Msze Święte w tym tygodniu będą w dni powszednie będą o godz. 6:30 (oprócz poniedziałku) i wieczorem o godz. 18:00 (oprócz soboty).


 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
 • We wtorek –Święto Cyryla i Metodego, Patronów Europy.
 • W środę – Po Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • W piątek – Po Mszy Świętej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 • W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowująca nas na przeżycie Wielkiego Postu i Rekolekcji Parafialnych w ramach czterdziestogodzinnego Nabożeństwa.
 • W przyszła niedzielę ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą WSD w Tarnowie.
 1. Spotkania Grup parafialnych:

– Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej będzie w poniedziałek po Mszy Świętej.
– Próba Chóru we wtorek o godz. 1930.
– Aspiranci w środę o godz. 1700.
– DSM w środę o godz. 1700.
– Ministranci i Lektorzy w środę o godz. 1845.

 1. W środę po Mszy Świętej wieczornej w sali na plebanii odbędzie się kolejne Spotkanie ze Słowem Bożym Grupy Biblijnej. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić wiedzę o Piśmie Świętym i pragną żyć Słowem Bożym na co dzień.
 2. W przyszłą niedzielę zapraszamy na spotkanie przygotowujące do I spowiedzi i Komunii Świętej dzieci z klas III Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami. Spotkanie rozpocznie się jak w poprzednich miesiącach o godz. 1400 w sali ks. prof. B. Kumora dla rodziców, a w innej sali dla dzieci. Po zakończonym spotkaniu tak zaplanujmy czas, aby wspólnie, rodzinnie uczestniczyć we Mszy Świętej niedzielnej o godz. 1500 w naszym kościele. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich rodziców, a jeśli macie małe dzieci do opieki, poprośmy dziadków o pomoc, a gdyby ktoś nie miał z kim zostawić dzieci, to w tej godzinie Siostra Bernadetta zaopiekuje się dziećmi. Ważne abyśmy wspólnie przeżywali to przygotowanie do tego wyjątkowego wydarzenia w Waszej rodzinie jakim jest I Komunia Święta dziecka.
 3. Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii rozpoczną się w Środę Popielcową i potrwają do do I Niedzieli Wielkiego Postu. W tym czasie będą też Rekolekcje Szkolne dla Szkół Podstawowych z Niskowej i Biczyc Dolnych. Szczegółowy program rekolekcji będzie podany w przyszłą niedzielę.
 4. W związku z Apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o pomoc dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii, dzisiaj po Mszach Świętych zbierane są na ten cel ofiary do puszek.
 5. Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. s. Cz. Lorek w Biczycach Dolnych oraz Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Ks. prof. B. Kumora w Niskowej informują, że prowadzone się zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego z rocznika 2017 oraz do klasy I Szkoły Podstawowej z rocznika 2016 do tych Szkół. Druki do pobrania na stronach internetowych lub w sekretariatach Szkół. Zapisy od 13.02. do 10.03.2023 r.
 6. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.