page-header

V Niedziela Zwykła – 2023.02.05

Msze Święte w dni powszednie w tym tygodniu będą:
– w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18:00
– we wtorek, czwartek i sobotę godz. 6:30 i dodatkowa Msza Św. w sobotę o godz. 10:00.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
 • W poniedziałek – wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników..
 • W środę po Mszy Świętej i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • W piątek – Św. Scholastyki, dziewicy. Po Mszy Św. Naboż. do Miłosierdzia Bożego.
 • W sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Przypada także Światowy Dzień Chorego. Wszystkich chorych i starszych zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 1000. W czasie Mszy Świętej modlić się będziemy w intencji wszystkich chorych i cierpiących z naszej Parafii, będzie też udzielany sakrament namaszczenia chorych. Już od godz. 930 będzie można skorzystać z sakramentu pokuty. Prosimy o podwiezienie i pomoc w dotarciu do kościoła osobom starszym i chorym. Postaramy się jak najlepiej ogrzać na ten czas nasz kościół, by starsi i chorzy mogli bezpiecznie się pomodlić, wysłuchać Słowa Bożego i uczestniczyć w sprawowanej Eucharystii.
 • W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę tak jak w każdą II niedziele miesiąca będą przeznaczone na prace prowadzone przy naszej Parafii, a także na ubezpieczenia budynków kościelnych. Za wszelkie ofiary, które składacie na tacę, w kancelarii i na parafialne konto bankowe, składamy serdeczne Bóg zapłać.
 1. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej będzie w przyszły poniedziałek 13 lutego po Mszy Świętej wieczornej w sali ks. prof. B. Kumora.
 2. Spotkanie dzieci z klas III Szkoły Podst. wraz z rodzicami będzie za dwa tygodnie w niedziele 19 lutego o godz. 1400 w sali ks. prof. B. Kumora. Już dzisiaj informujemy, aby sobie tak zorganizować czas, by wziąć udział w spotkaniu, a także w niedzielnej Mszy Św. o godz. 1500.
 3. Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii będą tradycyjnie od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu. W tym czasie będą też Rekolekcje Szkolne dla Szkół Podstawowych z Niskowej i Biczyc Dolnych.
 4. Bierzmowanie uczniów klas VIII Szkoły Podstawowej będzie w tym roku w sobotę 10 czerwca w naszym kościele podczas wizytacji kanonicznej. Sakramentu bierzmowania udzieli Ks. Bp Leszek Leszkiewicz.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć przy wyjściu z kościoła przy regaliku z prasą. Mamy tygodniki Gość Niedzielny, Idziemy i Jest lutowy numer Rycerza Niepokalanej, a dla dzieci zaś jest Promyczek i Promyczek Dobra.
 6. Dziękujemy mieszkańcom Biczyc Dolnych za sprzątanie naszej świątyni w minionym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 7. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, a wśród nich Siostrze Bernadecie składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej. Zachęcamy też do Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w czasie wieczystej Adoracji przez cała dobę w naszym kościele. W naszej Parafii osiedla się wiele nowych rodzin, odwiedzają nas też goście w ferie zimowe, dlatego zapraszamy na modlitwę adoracyjną przed Najświętszym Sakramentem. Zachęcamy też rodziny do podjęcia dyżuru w konkretnej godzinie adoracji. Warto się odważyć i odpowiedzieć na słowa Jezusa skierowane do Apostołów w Ogrodzie Oliwnym „Jednej godziny nie mogliście czuwać ze Mną”. Chętnych prosimy o zgłoszenia w kancelarii lub w zakrystii po Mszach Świętych.