page-header

I Niedziela Wielkiego Postu – 2023.02.26

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE
I Niedziela Wielkiego Postu – 2023-02-26

Dzisiaj kończymy Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii. Prośmy Pana Boga o jak najlepsze owoce tych rekolekcji w naszym życiu i w naszych rodzinach. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Januszowi Michalikowi, proboszczowi Parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Nowym Sączu za posługę słowa i przewodniczenie tym ćwiczeniom rekolekcyjnym.

Msze Święte w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 630 (oprócz poniedziałku),   a w sobotę o godz. 800 i wieczorem o godz. 1800  (oprócz soboty).

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Droga Krzyżowa będzie w piątek:
o godz. 1630 – szczególnie dla dzieci
o godz. 1730 – dla wszystkich
o godz. 1930  – prowadzona przez młodzież

W Niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale będą o godz. 1500 z kazaniem pasyjnym i po Nabożeństwie ok. godz 1600  Msza Święta popołudniowa.

Jeszcze raz zachęcamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach pasyjnych, niech to będzie jednym z naszych postanowień wielkopostnych. Młodzież z klas VII i VIII Szkoły Podstawowej przygotowująca się do sakramentu bierzmowania uczestniczy w Drogach Krzyżowych dla Młodzieży, a dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej uczestniczą w Drogach Krzyżowych dla dzieci.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
 • W Środę – Po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • We czwartek – przypada I czwartek miesiąca. Na Mszy Św. wieczornej modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne, a także za powołanych do służby Bożej. Na Mszę Świętą o godz. 1800 i spotkanie w grupach zapraszamy uczniów klas VIII Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami, w ramach przygotowania się do Sakramen. Bierzmowania.
 • W piątek – przypada I piątek miesiąca. Msze Święte będą o godz. 630 i 1800, a dla dzieci o godz. 1630 będzie Droga Krzyżowa i Nabożeństwo pierwszopiątkowe.

Na Mszę Święta o godz. 1800 zapraszamy natomiast wszystkich adorujących Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie, niech to będzie spotkanie formacyjne i modlitewne całej wspólnoty adorujących.

 • W sobotę – Święto Św. Kazimierza, Królewicza. Przypada też I sobota miesiąca. Msza Święta ku czci Matki Bożej o godz. 800. Wcześniej o godz. 730 zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na modlitwę różańcową, którą poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej.
 • W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy – Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji po Mszach Świętych możemy złożyć ofiary do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.
 • W przyszła niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800.
 1. Jesteśmy po spowiedzi rekolekcyjnej, ale możliwość spowiedzi przed I piątkiem będzie w środę i czwartek od godz. 1730 i w piątek od godz. 1600.
 2. Wyjazd do chorych będzie w piątek od godz. 800.
 3. Spotkania Grup parafialnych:
  – DSM i Schola dziecięca w środę o godz. 1630.
  – Aspiranci  w środę o godz. 1700
  – Ministranci w środę o godz. 1845.
  – Grupa Biblijna w Środę po Mszy Świętej i Nowennie w sali na plebanii.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć przy wyjściu z kościoła przy regaliku z prasą. Mamy tygodniki Gość Niedzielny, Idziemy i Jest też marcowy numer Rycerza Niepokalanej, a dla dzieci jest Rycerzyk Niepokalanej, Promyczek i Promyczek Dobra.
 2. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Biczyc Dolnych za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i złożone ofiary na kwiaty.
 3. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.