Kościół katolicki obchodzi dzisiaj w liturgii święto Chrztu Pańskiego. Kończy ono okres Bożego Narodzenia, choć w naszej polskiej tradycji jeszcze do 2 lutego śpiewa się kolędy.

Msze Święte w tym tygodniu będą w dni powszednie codziennie rano o godz. 6:30 i wieczorem o godz. 18:00 (oprócz poniedziałku, wtorku i soboty).

Dzisiaj przeżywamy spotkanie opłatkowe dla wszystkich Seniorów naszej Parafii. Najpierw  zapraszamy na Mszę Św. o godz. 1130 w naszym kościele, a później na spotkanie w Domu Weselnym – Casablanka. Rozpoczęcie modlitwą, później obiad, następnie przedstawienie Jasełek w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Biczycach Dolnych i wspólne kolędowanie. Dla tych Seniorów, którzy mają problem z chodzeniem czy z dojazdem, prosimy by pomoc im w dotarciu do kościoła i później do Domu Weselnego – Casablanka.

  1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać: 
  • W środę – po Mszy Świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
  • W piątek – po Mszy Świętej wieczornej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  1. W środę zapraszamy na kolejne spotkanie Grupy Biblijnej – Spotkanie Słowem Bożym, które odbędzie się po Mszy Świętej wieczornej w sali ks. prof. Bolesława Kumor
  2. Do przyszłej niedzieli trwa wizyta duszpasterska zwana tradycyjnie „Kolędą”. Kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia. W tym tygodniu prosimy o przyjęcie kapłanów w następujących domach: /…./ Plan kolędy jest wywieszony w gablocie i dostępny na stronie internetowej naszej parafii. Gdyby kogoś nie było w wyznaczonym terminie, a życzyłby sobie kapłana po kolędzie, to prosimy o zgłoszenie i umówienie wizyty duszpasterskiej.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pojawiły się bardzo ciekawe tygodniki oprócz znanego nam dobrze Gościa Niedzielnego, w którym mamy informacje także z naszej diecezji, są tygodniki Idziemy oraz Jest dla dzieci zaś jest Promyczek i Promyczek Dobra. Jest także styczniowy numer Rycerza Niepokalanej i Rycerzyk dla dzieci. Warto częściej wziąć do ręki dobrą książkę religijną, czy prasę katolicką, aby w ten sposób pogłębiać swoją wiarę i umieć w świetle wiary patrzeć na otaczającą nas rzeczywistość i dokonujące się w niej zmiany. Bo co człowiek czyta, co ogląda, to tak zaczyna myśleć, wartościować, a w końcu tak też zaczyna żyć. Widzimy, że ludzie mniej czytają, bardziej rządzi kultura obrazkowa – telewizja i internet. Dlatego powracajmy do czytania i uczmy tego dzieci i młodzież. Są jeszcze długie wieczory, mamy wiele czasu, to może ograniczmy oglądanie telewizji i siedzenie przed komputerem, a sięgajmy częściej po dobrą książkę religijną i prasę katolicką.
  4. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Biczyc Dolnych za sprzątanie kościoła w ubiegłym i za złożone ofiary na kwiaty.
  5. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy świętej i przyjęcia Komunii świętej.
  6. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności w wieku 92 lat + Maria Berdychowska z Niskowej. Jej pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 1200. Wprowadzenie i modlitwa różańcowa po godz. 1130. Modlitwa różańcowa za + Marię będzie także dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 1500. Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.