Do środy trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W naszych modlitwach prośmy w tej ważnej intencji zjednoczenia wszystkich chrześcijan. Módlmy się także o jedność i zgodę w naszych rodzinach, parafii i w naszej Ojczyźnie.

Msze Święte w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 6:30 (oprócz poniedziałku) i wieczorem o godz. 18:00 (prócz soboty).

1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

We wtorek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.
W środę – Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła. Po Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
We czwartek – wspomnienie Świętych. Tymoteusza i Tytusa biskupa.
W piątek – przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci o ofiarach Holokaustu. Przed Mszą Świętej wieczorną Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a po Mszy Świętej Nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
W sobotę – wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.
W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na ogrzewanie naszego kościoła. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Spotkania Grup parafialnych:
– Rycerstwo Niepokalanej w poniedziałek o godz. 18:30 w sali na Plebanii.
– Próba chóru w poniedziałek o godz. 19:00.
– Dziewczęca Służba Maryjna i schola dziecięca w środę o godz. 16:30.
– Aspiranci w środę o godz. 17:00.
– Lektorzy i Ministranci w środę o godz. 18:45.
– Grupa Biblijna w środę o godz. 19:00 w sali na Plebanii.
– Zajęcia sportowo rekreacyjne we czwartek o godz. 19:00. (sala gimnastyczna)
– Grupa Młodzieżowa w piątek o godz. 19:30.

3. W środę na godz. 1700 zapraszamy uczniów klasy VII ze Szkoły Podstawowej w Biczycach Dolnych na katechezę powtórkową przed sakramentem bierzmowania. Katecheza odbędzie się w sali ks. Prof. B. Kumora. Na spotkanie zapraszamy także rodziców.
Natomiast katecheza powtórkowa dla uczniów klasy VII ze Szkoły Podstawowej w Niskowej będzie we czwartek o godz. 17:00.

4. W okresie od 1 stycznia do końca kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1,5% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulegnie zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się zatem z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1,5% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Zachęcamy gorąco do wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.

5. Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. s. Cz. Lorek w Biczycach Dolnych informuje, że w dniach 13 lutego do 10 marca 2023 odbędą się zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego z rocznika 2017 oraz do klasy I Szkoły Podstawowej z rocznika 2016. Druki do pobrania na stronie szkoły lub w sekretariacie.

6. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Biczyc Dolnych za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.

7. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy świętej i przyjęcia Komunii świętej.