Msze Święte w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 6:30 (oprócz poniedziałku) i wieczorem o godz. 18:00 (prócz soboty).

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
 • We wtorek – wspomnienie św. Antoniego, opata.
 • W środę –Po Mszy Świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan (18-25 styczeń)
 • We czwartek – wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa. Na Mszę Świętą wieczorną i spotkanie w grupach zapraszamy uczniów klas VIII Szkoły Podstawowej przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapraszamy na Mszę Świętą także rodziców. Młodzież niech skorzysta wcześniej z sakramentu pokuty.
 • W piątek – Po Mszy Świętej wieczornej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 • W sobotę wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Przeżywamy, w tym dniu Dzień Babci.
 • W przyszłą niedziele przeżywamy Dzień Dziadka.
 1. Spotkania Grup parafialnych:

– Próba chóru  w poniedziałek o godz. 1900.
Lektorzy i Ministranci we wtorek o godz. 1830.
– Aspiranci w środę  w środę o godz. 1700.
– Grupa Biblijna w środę o godz. 1900.
Dziewczęca Służba Maryjna i schola dziecięca we czwartek o godz. 1630.
– Zajęcia sportowo rekreacyjne we czwartek o godz. 1900. (sala gimnastyczna)
– Grupa Młodzieżowa w piątek o godz. 1930.

 1. W środę o godz. 1900 w sali ks. prof. B. Kumora odbędzie się spotkanie uczestników Pielgrzymki do Ziemi Świętej i Jordanii z przewodnikiem ks. dr hab. Piotrem Łabudą. Przypominamy Pielgrzymka jest w dniach 22-29 marca.2023 r. Na spotkaniu będą podane szczegółowe informacje, dlatego prosimy o obecność. Jeśli ktoś wyrabiał nowy paszport, to prosimy o podanie numeru paszportu i daty ważności tego dokumentu.
 2. Dzisiaj kończymy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie, rozmowę i wielką gościnność. Każdy z nas kapłanów odprawi Mszę Świętą w intencji odwiedzonych po kolędzie rodzin.
  Gdyby kogoś nie było w wyznaczonym terminie, a życzyłby sobie kapłana po kolędzie to prosimy o zgłoszenie i umówienie wizyty duszpasterskiej.
 3. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Dnia Seniora w ubiegłą niedzielę: Parafialnemu Zespołowi Caritas, właścicielom Domu Weselnego Casablanka – Państwu Stawiarskim, Chórowi Parafialnemu za oprawę liturgii, Dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Biczycach Dolnych za przedstawienie Jasełek, a także Państwu Mikusz za wykonanie pięknych zaproszeń. Dziękuje wszystkim Seniorom za obecność i wspólne spotkanie na modlitwie i przy stole – Bóg zapłać.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: W Gościu niedzielnym przeczytamy m. in. wspomnienie osobistego sekretarza papieża Benedykta XVI o ostatnich chwilach życia zmarłego papieża. Do nabycia są także tygodniki Idziemy oraz Niedziela, a dla dzieci jest Promyczek i Promyczek Dobra. Jest także styczniowy numer Rycerza Niepokalanej i Rycerzyk dla dzieci
 5. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Biczyc Dolnych za sprzątanie kościoła w ubiegłym i za złożone ofiary na kwiaty.
 6. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy świętej i przyjęcia Komunii świętej.
 7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności w wieku 60 lat + Grażyna Wastag z Niskowej. Polećmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu.