Msze Święte w tym tygodniu będą w dni powszednie codziennie rano o godz. 630, a w sobotę o godz. 800  i wieczorem o godz. 1800 w środę i czwartek (w poniedziałek, wtorek i sobotę nie będzie Mszy Świętej wieczorem).

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
 • W poniedziałek – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów.
 • W środę – po Mszy Świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • We czwartek – przypada I czwartek miesiąca. Modlimy się w intencji powołań.
 • W piątek – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze Św. jak w każdą niedzielę o godz. 800, 1000, 1130 i 1500. Po każdej Mszy Św. poświecenie kadzidła i kredy. Jest to równocześnie Dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej. Składka w tym dniu przeznaczona jest na misje. W tym dniu, wzorem lat poprzednich będziemy wraz ze scholą młodzieżową kolędować przy szopce.

W Uroczystość Trzech Króli po Mszach Świętych młodzież z Grupy Apostolskiej będzie rozprowadzać poświęcone kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy litery C+ M + B i rok 2023. Co znaczy – „Christus Mansionem Benedicat” – Niech Chrystus błogosławi ten dom. Ofiary przeznaczone będą na dofinansowanie parafialnej młodzieżowej oazy w czasie ferii.

W piątek w Trzech Króli po Mszy Św. o godz. 800 będzie zmiana tajemnic różańcowych.

 • W sobotę – przypada I sobota miesiąca. Msza Święta o godz. 800, a wcześniej o godz. 730 Różaniec, który poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej.
 • W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Bożego Narodzenia, choć tradycyjnie kolędy śpiewamy do 2 lutego. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na prace prowadzone przy naszej Parafii.
 • W przyszłą niedzielę jak już było zapowiadane, organizujemy spotkanie opłatkowe dla Seniorów. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Seniorów z naszej Parafii najpierw na Mszę Świętą o godz. 1130 w naszym kościele, a później na spotkanie w Domu Weselnym – Casablanka. Rozpoczęcie modlitwą, później obiad, następnie przedstawienie Jasełek w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Biczycach Dolnych i wspólne kolędowanie. Dla tych Seniorów, którzy mają problem z chodzeniem czy z dojazdem, prosimy by pomoc im w dotarciu do kościoła i później do Domu Weselnego – Casablanka.
 1. Spowiedź przed I piątkiem będzie codziennie przed Mszami Świętymi.
 2. Wczoraj w ostatni dzień Starego Roku w ramach kazania robiłem podsumowanie z działalności duszpasterskiej i gospodarczej w naszej Parafii. Ponieważ nie wszyscy mogli uczestniczyć w nabożeństwie, dlatego dzisiaj pragnę przypomnieć te najważniejsze dane.

W naszej parafii w roku 2022 przyjęło sakrament chrztu św. 27 dzieci (15 chłopców i 12 dziewczynek). Do pierwszej spowiedzi i Komunii Św. przystąpiło 30 dzieci.  Sakrament bierzmowania przyjęło 53 młodych, a 13 par przyjęło sakrament małżeństwa. W minionym roku do wieczności odeszło 18 osób (7 mężczyzn i 11 kobiet).

Przy tej okazji pragnę bardzo serdecznie podziękować Wam drodzy Parafianie za wszelkie ofiary, które składacie na tacę i na parafialne konto bankowe, dziękuję wszystkim ofiarodawcom, fundatorom i sponsorom. Dziękuję wszystkim, którzy swoją pracą, ofiarami, modlitwą i cierpieniem wspierali w minionym naszą Parafię. Bóg zapłać.

 1. Bardzo serdecznie dziękuję Scholi Młodzieżowej oraz Marysi i Leszkowi Migacz za przygotowanie i poprowadzenie pięknego koncertu kolęd, który się odbył w piątek w święto Świętej Rodziny w naszym kościele. Bóg zapłać
 2. Trwa w naszej Parafii wizyta duszpasterska. W tym tygodniu prosimy o przyjęcie kapłanów w następujących domach: /…./
 3. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii