Msze Święte Roratnie z rozważaniem Słowa Bożego są w naszym kościele do piątku rano o godz. 6:30 i dla dzieci wieczorem o godz. 18:00. W sobotę ostatnie Roraty są o godz. 7:00. Codziennie po Mszy Świętej Roratniej jest Nowenna do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia.

W tych ostatnich dniach adwentowych zapraszamy i zachęcamy wszystkich dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w roratach. Niech to będzie nasza adwentowa ofiara. Dzieci wieczorem niech zabierają ze sobą lampiony, byśmy czuwając wraz z Maryją, jak najlepiej przygotowali się na przyjście Chrystusa.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W środę – przed Mszą Świętą Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W piątek – wieczorem zakończenie Rorat dla dzieci o godz. 1800. Dzieci niech przyniosą wyklejone plansze. Dla tych, które najlepiej uczęszczały na roraty będą nagrody.
  • W sobotę – Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnie Roraty będą o godz. 700. Wieczorem zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Zadbajmy o jej tradycyjną, chrześcijańską oprawę. Niech to będzie okazja, do pojednania, a wigilijnej kolacji niech towarzyszy wspólna modlitwa, czytanie Pisma Świętego, łamanie się opłatkiem, a także śpiew kolęd i pastorałek. Zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych, a wyrazem tej pamięci niech będzie modlitwa i odwiedziny grobów.
  • O godz. 2400 będzie w naszym kościele Msza Święta – „Pasterka”. Zabierzmy też na „Pasterkę” dzieci, by uczyć je tej pięknej tradycji. Radośnie we wspólnocie parafialnej uczcijmy nowonarodzonego Jezusa. Przed Pasterką” już od 2330 rozpocznie się wspólne kolędowanie. Wszystkich Parafian zapraszamy do wspólnego pośpiewania kolęd w tą szczególną noc w roku.
   Ofiary zbierane na tace w czasie Pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia.
  • W niedzielę – Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Święte będą tak jak w każdą niedziele o godz. 800, 1000, 1130 i 1500.
 1. Adwentowa spowiedź w naszej Parafii będzie jutro – w poniedziałek 19 grudnia

Spowiedź będzie  od godz. 14.30-18.00   Przerwa od 16.00-16.30.

Dzieci i młodzież spowiadająca się na I piątki niech też przystąpi do spowiedzi przed Świętami. Skorzystajmy wszyscy z sakramentu pokuty, zachęcajmy naszych domowników, aby nie było nikogo w Parafii, kto niepojednany z Panem Bogiem i bliźnim przeżywałby te Święta. Niech to Boże Narodzenie dokona się przede wszystkim w nas, w naszym sercu i w naszych rodzinach.

 1. W poniedziałek zapraszamy wszystkich, którzy pragną włączyć się w powstanie Parafialnego Chóru. Zapraszamy śpiewających – zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Spotkanie będzie o godz. 1900 w sali ks. prof. B. Kumora.
 2. W środę spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej o godz. 1630.

Wyjazd do chorych na Święta będzie w piątek od godz. 800. Zgłaszajmy chorych w zakrystii i kancelarii.. Tych chorych, których odwiedzamy na I piątki nie trzeba zgłaszać.

 1. We czwartek po Mszy Świętej wieczornej zawieszamy w naszym kościele wieczystą Adorację Pana Jezusa w Najświętszego Sakramencie, aż do wtorku 27 grudnia do godz. 900. We czwartek wieczorem rozpoczniemy przygotowanie naszego kościoła na Święta, strojenie i sprzątanie, a czas Świąt jest czasem rodzinnych spotkań i odwiedzin. W tym roku, podobnie jak w ubiegłych latach, dzięki życzliwości naszych sąsiadów Państwa Kawalec, budujemy też żywą Szopkę, którą będzie można w tym okresie Świątecznym nawiedzać.
 2. Dziękuje wszystkim, którzy ofiarowali dary, produkty żywnościowe i środki czystości dla osób potrzebujących. Składamy także podziękowanie właścicielom sklepów z terenu naszej parafii za pomoc w organizacji zbiórki, a naszemu Parafialnemu Zespołowi Caritas, za przygotowanie i rozwiezienie darów – Bóg zapłać.
 3. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, zwłaszcza dzieci z biednych rodzin, poprzez zakup świec Caritasu, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece, które zapalimy na wigilijnym stole można nabyć dzisiaj po Mszach Św. Te świece możemy później zanieść na groby naszych bliskich, których już nie ma przy naszym wigilijnym stole. Dzisiaj też po Mszach Świętych Siostra Emilia z Dziewczęcą Służbą Maryjną rozprowadzać będą różne ozdoby świąteczne własnoręcznie wykonane. Poprzez zakup ozdób świątecznych możemy wesprzeć grupę DSM w naszej Parafii.
 4. Siostry Zmartwychwstanki bardzo serdecznie dziękują za wszelkie ofiary na utrzymanie Domu Sióstr i na Zgromadzenie, złożone przy okazji roznoszenia opłatków.
 5. W tym roku odwiedziny duszpasterskie – tzw. kolęda, będzie w tradycyjnej formie. Plan kolędy jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i jest na stronie internetowej naszej Parafii.
 6. Dziękuję mieszkańcom Biczyc Dolnych za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 7. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności + Marian Stawiarski z Biczyc Dolnych. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu.