Przeżywamy III Niedzielę Adwentu nazywaną Gaudete – Radujcie się. We współczesnym świecie człowiek szuka często radości w bogactwie, rozrywce i używaniu życia, ale to co znajduje, okazuje się tylko pozorna radością. Prawdziwą radość może nam dać tylko Pan Bóg. Dlatego Adwent, który przeżywamy ma  przygotować nas, nasze rodziny i całą naszą parafii na przyjście Chrystusa. To Jezus Chrystus przychodzący do nas w czasie każdej Mszy Świętej, dźwiga nas z naszych smutków i jest źródłem prawdziwej radości.

Msze Święte Roratnie z rozważaniem Słowa Bożego w naszym kościele są codziennie rano o godz. 630 i dla dzieci wieczorem o godz. 1800.  W soboty Roraty są jedne o godz. 800. Mija połowa Adwentu, dlatego zapraszamy i zachęcamy wszystkich dorosłych, młodzież i dzieci do liczniejszego udziału w roratach. Niech to będzie nasza adwentowa ofiara. Dzieci wieczorem niech zabierają ze sobą lampiony, byśmy czuwając wraz z Maryją, jak najlepiej przygotowali się na przyjście Chrystusa.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • We wtorek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Przypada także dzień modlitw za ofiary stanu wojennego w 41 roczn. wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.
  • W środę – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła. Przed Mszą Świętą Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
  • W piątek – przed Mszą Świętą wieczorną Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy Świętej rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia.
 2. Spotkania Grup parafialnych:
  – Liturgiczna Służba Ołtarza w środę o godz. 1900
  – Grupa Młodzieżowa w piątek o godz. 1930.
 1. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy wszystkich, którzy pragną włączyć się w powstanie Parafialnego Chóru. Zapraszamy śpiewających – zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Spotkanie będzie w sali ks. prof. B. Kumora.
 2. W środę po Mszy Świętej w sali na plebanii będzie kolejne spotkanie Grupy Biblijnej – Spotkanie ze Słowem Bożym. Zachęcamy wszystkich, którzy pragną pogłębić wiedzę o Piśmie Świętym i żyć Słowem Bożym na co dzień. 
 3. Do czwartku w sklepach na terenie naszej parafii są jeszcze wystawione kosze. Z ofiarowanych darów będziemy robić paczki na święta dla osób najbardziej potrzebujących. Za wszelkie dary żywnościowe i środki czyszczące składamy serdeczne Bóg zapłać.
 4. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, zwłaszcza dzieci z biednych rodzin, poprzez zakup świec Caritasu, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece, które zapalimy na wigilijnym stole można nabyć dzisiaj po Mszach Św. Te świece możemy później zanieść na groby naszych bliskich, których już nie ma przy naszym wigilijnym stole.
 5. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, dlatego zachęcamy, by wcześniej skorzystać z sakramentu pokuty. W naszej Parafii adwentowa spowiedź będzie w przyszły poniedziałek 19 grudnia od godz. 14.30-18.00. 
 6. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.
 7. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Biczyc Dolnych za sprzątanie naszego kościoła w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.