Przeżywamy Adwent, czas przygotowania naszego serca, naszych rodzin i całej naszej parafii na przyjście Chrystusa. Msze Święte Roratnie w naszym kościele są codziennie o godz. 6:30 i dla dzieci wieczorem o godz. 18:00.  W soboty Roraty są jedne o godz. 8:00. Zapraszamy wszystkich dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w roratach, dzieci niech zabierają ze sobą lampiony, byśmy czuwając wraz z Maryją, jak najlepiej przygotowali się na przyjście Chrystusa.

     Dzisiaj przeżywamy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • We wtorek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. Cała Liturgiczną Służbę Ołtarza i DSM zapraszamy we wtorek na Roraty i spotkanie ze Świętym Mikołajem po Mszy Świętej.
  • W środę – wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. A po Mszy Świętej będzie w kościele wspólna Adoracja Najśw. Sakramentu ze Słowem Bożym.
  • We czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze Św. będą o godz. 800, 1630 i 1800. O godz. 1730 rozpocznie się Różaniec, na który zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej, a szczególnie Rycerzy Niepokalanej – w VI rocznice powstania w naszej parafii Koła Rycerstwa Niepokalanej i Róże Różańcowe. Różaniec w tym dniu niech poprowadzi Róża rodziców za dzieci. Na Mszy Św. o godz. 1800, będzie też przyjęcie do DSM i uroczyste zawierzenie Matce Bożej przez uczestników Rekolekcji – Oddanie33.
  • W piątek – przed Mszą Św. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  • W przyszłą niedzielę tak jak w każdą II niedzielę miesiąca ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na prace prowadzone przy naszym kościele. W tym miesiącu w dalszym ciągu na pokrycie należności na zakup działki i prace związane z przygotowaniem placu pod parking. Za wszelkie ofiary, które składacie na tacę, w kancelarii i na parafialne konto bankowe składamy serdeczne Bóg zapłać.
  • W przyszłą niedzielę Grupa młodzieżowa z naszej Parafii będzie po Mszach Świętych rozprowadzać ciasto do niedzielnej kawy, a zebrane środki przeznaczą na dofinansowanie zimowej Oazy dla młodzieży.
 2. Spotkania Grup parafialnych:
  – Parafialny Zespół Caritas we wtorek po Mszy Świętej wieczornej
  – Grupa Młodzieżowa we wtorek o godz. 2000.
 1. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej Ks. Filip zaprasza wszystkich, którzy pragną włączyć się w powstanie Parafialnej Scholi dorosłych. Zapraszamy śpiewających – zarówno mężczyzn, jak i kobiety – a także grających na różnych instrumentach. Spotkanie będzie w sali ks. prof. B. Kumora.
 2. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, zwłaszcza dzieci z biednych rodzin, poprzez zakup świec Caritasu, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece, które zapalimy na wigilijnym stole można już nabyć dzisiaj po Mszach Św.
 3. W sklepach na terenie naszej parafii są już wystawione kosze. Z ofiarowanych darów będziemy robić paczki na święta dla osób potrzebujących. Za wszelkie dary żywnościowe i środki czyszczące składamy serdeczne Bóg zapłać.
 4. Przypominamy, że w wielkim Poście w dniach od 22 do 29 marca 2023 r. nasza Parafia organizuje Pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii. Bardzo bogaty program Pielgrzymki jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej Parafii. Prosimy w tym tygodniu o potwierdzenie uczestnictwa poprzez wpłatę zaliczki i złożenie karty zgłoszenia. Związane jest to z rezerwacją biletów lotniczych.
 5. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Biczyc Dolnych za sprzątanie naszego kościoła w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m.in. o tym czy można wierzyć w Boga, nie wierząc w Kościół. A w cyklu adwentowym – o kolejnym promieniu świętości: gorliwości i zapale. Jest także grudniowy numer Rycerza Niepokalanej i Rycerzyk dla dzieci
 7. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.