Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”.

Różaniec z wypominkami  jest w dni powszednie codziennie oprócz sobót o godz. 17:30. W środę wyjątkowo o godz. 17:00.

Msze Święte w dni powszednie w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 630 (oprócz poniedziałku)  i wieczorem o godz. 1800 (oprócz soboty). W środę o godz. 1730.

  1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać: 
  • W środę – Po Mszy Św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • We czwartek – wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
  • W piątek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. Jest to patronalne święto Ruchu Czystych Serc. Zapraszamy na Mszę Świętą młodzież, której patronuję bł. Karolina, bo przykład i wstawiennictwo bł. Karoliny jest tak bardzo młodzieży we współczesnym świecie potrzebne. Będziemy modlić się przy relikwiach bł. Karoliny. Po Mszy Św. wieczornej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  • W przyszłą niedzielę przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – jest to patronalne Święto Liturgicznej Służby Ołtarza, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Akcji Katolickiej. Na Mszy Świętej o godz. 1130 będzie przyjęcie nowych Ministrantów.
  1. Spotkania Grup parafialnych:

– Dziewczęca Służba Maryjna w środę o godz. 1630.
– Aspiranci w środę o godz. 1630.
– Zajęcia rekr.-sportowe dla LSO i młodzieży (sala gimn.) we czwartek o godz 1900.
– Grupa Młodzieżowa w piątek o godz. 1930.

  1. W środę mamy zamówiony na godz. 1845 dla naszej Parafii w kinie Sokół w Nowym Sączu film pt. „Prorok” w reżyserii Michała Kondrata, w dobrej aktorskiej obsadzie. To jest film fabularny o bł. Kardynale Stefanie Wyszyńskim – prymasie Polski, który po trzech latach internowania przez władze komunistyczne ponownie staje na czele Kościoła w Polsce. Możemy się jeszcze dzisiaj zapisać, bo ostatecznie jutro rano muszę podać liczbę osób, dlatego zachęcamy Parafian, szczególnie młodzież po ósmej klasie, bo jest to nie tylko poznanie postaci bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, ale także lekcja historii o tym, jak się żyło w tych trudnych latach PRL-u. Organizujemy też autobus, dla tych, którzy nie pojadą własnym samochodami. Koszt biletu dla wszystkich jest w cenie 14 zł., a jeśli ktoś chce jechać autobusem to koszt 20,- zł. Zgłoszenia i wpłaty w zakrystii lub w kancelarii. Wyjazd Autobusu w środę o godz. 1815 z parkingu przy naszym kościele, a kto swoim samochodem to odpowiednio wcześniej.
  2. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
  3. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.