Różaniec z wypominkami  jest w dni powszednie codziennie oprócz sobót o godz. 17:30.

Msze Święte w dni powszednie w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 6:30 (oprócz poniedziałku)  i wieczorem o godz. 18:00 (oprócz soboty)

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

 W środę – Święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Po Mszy Św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 • We czwartek – wspomnienie Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
 • W piątek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. Przypada także 104 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dziękujmy Panu Bogu z dar wolności i w naszych modlitwach pamiętajmy o tych wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny, byśmy mogli żyć, uczyć się i pracować w wolnym kraju. Na Mszy Świętej o godz. 1800 modlić się będziemy w tych intencjach, prosząc o zgodę i jedność w naszej Ojczyźnie oraz by zawsze była kierowana przez ludzi odpowiedzialnych i ludzi sumienia.
 • W sobotę – wspomnienie Św. Jozafata biskupa i męczennika.
 • W przyszłą niedzielę, tak jak w każdą II niedziele miesiąca, ofiary zbierane na tace przeznaczone będą na prace prowadzone przy naszym kościele. W tym miesiącu w dalszym ciągu na wypłacenie prac związanych z organizacja parkingu i spłatą zakupu ziemi po drugiej stronie drogi. Za wszelkie ofiary, które składacie na tacę, w kancelarii i na parafialne konto bankowe składam serdeczne Bóg zapłać.
 • W przyszłą niedzielę przypada także Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”.
 1. Spotkania Grup parafialnych:

– Dziewczęca Służba Maryjna w środę o godz. 1630.
– Aspiranci w środę o godz. 1700.
– Ministranci w środę o godz. 1845.
– Grupa Młodzieżowa w piątek o godz. 1930.

 1. W środę po Mszy Świętej w sali na plebanii spotkanie Grupy Biblijnej – Spotkanie ze Słowem Bożym. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić wiedzę o Piśmie Świętym i pragną żyć Słowem Bożym na co dzień.
 2. 11 listopada w całej Polsce trafia do kin i film „Prorok” w reżyserii Michała Kondrata, w dobrej aktorskiej obsadzie. To jest film fabularny o bł. Kardynale Stefanie Wyszyńskim – prymasie Polski, który po trzech latach internowania przez władze komunistyczne ponownie staje na czele Kościoła w Polsce. Zamówiliśmy dla naszej Parafii seans w Kinie „Sokół” w Nowym Sączu w środę 16 listopada na godz. 1845. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby pojechać na ten film prosimy o zgłoszenie do środy do Mszy Świętej wieczornej, bo musimy podać liczbę (mamy możliwość nawet 200 osób). Organizujemy też autobus. Zachęcamy wszystkich, zabierzcie też młodzież, ale po ósmej klasie. Koszt biletu dla wszystkich jest w cenie 14 zł., a jeśli ktoś chce jechać autobusem to koszt całości 20,- zł. Można też jechać swoimi samochodami. Zgłoszenia i wpłaty zakrystii lub w kancelarii.
 3. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 4. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.