Rozpoczynamy dzisiaj Adwent, czas przygotowania naszego serca, naszych rodzin i całej naszej parafii na przyjście Chrystusa. I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który będziemy przeżywać pod hasłem: Wierzę w Kościół Chrystusowy.

Msze Święte Roratnie w naszym kościele będą codziennie o godz. 630 i dla dzieci wieczorem o godz. 1800.  W soboty Roraty będą jedne o godz. 800. W tym tygodniu z racji I piątku, Roraty dla dzieci będą w piątek wyjątkowo o godz. 1630. Zapraszamy wszystkich dorosłych i dzieci do udziału w roratach, dzieci niech zabierają ze sobą lampiony, by czuwając wraz z Maryją, jak najlepiej przygotować się na przyjście Chrystusa.

Każdego dnia na Mszy św. dla dzieci będzie czekał gość, który przybliży życie postaci biblijnych. Zachęcamy by dzieci robiły losy, na których będzie napisany ich dobry uczynek, a po każdej mszy świętej będzie losowanie.

Dzisiaj po Mszach Świętych możemy nabyć chlebki miłosierdzia, jako wsparcie dla dzieł prowadzonych przez Caritas.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek – przypada 13 r. konsekracji biskupiej ks. bpa Andrzeja Jeża. W naszych modlitwach polecajmy Bogu Pasterza naszej diecezji.
  • W środę – święto św. Andrzeja Apostoła. po Mszy Św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • We czwartek – przypada I czwartek miesiąca. Na Mszy Św. wieczornej modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne, a także za powołanych do służby Bożej. Na Mszę Świętą o godz. 1800 i spotkanie w grupach zapraszamy uczniów klas VIII Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami, w ramach przygotowania się do Sakramentu Bierzmowania. Młodzież przed Mszą Świętą niech skorzysta z sakramentu pokuty.
  • W piątek – przypada I piątek miesiąca. Msze Święte będą o godz. 630 i 1800, a dla dzieci o godz. 1630. Dzieci z lampionami przychodzą w piątek na Roraty o godz. 1630.

Na Mszę Świętą o godz. 1630 i spotkanie zapraszamy uczniów klas VII Szkoły Podstawow. w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Na Mszę Święta o godz. 1800 zapraszamy natomiast wszystkich adorujących Pana Jezusa w Najświętszym sakramencie, niech to będzie spotkanie formacyjne i modlitewne całej wspólnoty adorujących.

W piątek o godz 2000 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Młodzież.

 • W sobotę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego. Przypada też I sobota miesiąca. Msza Święta ku czci Matki Bożej o godz. 800. Wcześniej o godz. 730 zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na modlitwę różańcową, którą poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej.
 • W przyszłą niedzielę przypada dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach Świętych będzie zbiórka do puszek na ten cel.
 • W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800.
 1. W przyszłą niedzielę zapraszamy na spotkanie przygotowujące do I spowiedzi i Komunii Świętej dzieci z klas III Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami. Spotkanie rozpocznie się jak w poprzednich miesiącach o godz. 1400 w sali ks. prof. B. Kumora dla rodziców, a w innej sali dla dzieci. Przyjdźcie razem jako ojciec i matka. Po zakończonym spotkaniu tak zaplanujmy, aby wspólnie, rodzinnie uczestniczyć we Mszy Świętej niedzielnej o godz. 1500 w naszym kościele. W czasie Mszy Świętej, będzie poświęcenie i uroczyste nałożenie medalików dzieciom. Medaliki i łańcuszki dla dzieci niech zakupią rodzice, bądź chrzestni. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich rodziców, a jeśli macie małe dzieci do opieki, poprośmy dziadków o pomoc, a jeśli ktoś nie ma z kim zostawić dzieci, to w tej godzinie Siostra Bernadetta zaopiekuje się dziećmi, ważne abyśmy wspólnie przeżywali to przygotowanie do jakże ważnego wydarzenia w Waszej rodzinie jakim jest I Komunia dziecka
 2. W środę kolejne spotkanie Grupy Biblijnej – Spotkanie Słowem Bożym, które poprowadzi ks. Tomasz Rąpała, rekolekcjonista Domu Rekolekcyjnego Arka w Gródku n/Dunajcem. Wykorzystajmy tę możliwość poznawania Pisma Świętego i przyjdźmy liczniej na Mszę Świętą i na to spotkanie w sali Ks. Prof. Bolesława Kumora.
 3. Spowiedź przed I piątkiem będzie w środę i czwartek od godz. 1700 i w piątek od 1600.
 4. Wyjazd do chorych w I piątek od godz. 800.
 5. W wielkim Poście w dniach od 22 do 29 marca 2023 r. nasza Parafia organizuje Pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii. Bardzo bogaty program Pielgrzymki jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej Parafii. Jeśli ktoś planuje wyjazd to prosimy o zgłoszenia i rezerwacje miejsc.
 6. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu i za złożone ofiary na kwiaty.
 7. Dzisiaj uroczyście poświęcamy opłatki, którymi połamiemy się przy wigilijnym stole. Opłatki od jutra będą roznosić Siostry Zmartwychwstanki do naszych domów. Siostry rozpoczną od Niskowej, a potem Biczyce Dolne. Ofiary składane z tej racji są przeznaczone na utrzymanie Domu Sióstr w naszej parafii i na cele Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstanek. Za wszelkie wsparcie naszych Sióstr składamy serdeczne Bóg zapłać.
 8. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, a wśród nich Siostrze Barbarze składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej. Msza Św. w int. Siostry Barbary będzie w poniedziałek 5 grudnia o godz. 1800, będziemy modlić się za nią również w najbliższą niedzielę.