Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Misyjny i tą niedzielą rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny. Zapraszamy do modlitwy w intencji misji i do liczniejszego udziału w Nabożeństwach Różańcowych.

     Nabożeństwo Różańcowe w naszym kościele w dni powszednie jest o godz. 1730, w sobotę wyjątkowo Nabożeń. Różańcowe będzie o godz. 7:30, a w niedzielę o godz. 16:30.

Msze Święte w dni powszednie w tym tygodniu będą o 6:30 (oprócz poniedziałku), a w sobotę o godz. 8:00 i codziennie wieczorem o godz. 18:00 (oprócz soboty).

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W środę – Wspomnienie Bł. Matki Celiny Borzęckiej, założycielki Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstanek
  • W środę – W łączności z Nabożeń. Różańcowym Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy
   Z racji tygodnia misyjnego różaniec będzie prowadzony w różnych językach świata. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w modlitwę za misje i misjonarzy.
  • W piątek – Święto Św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów. Po Mszy Świętej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

W piątek zapraszamy wszystkie rodziny na Różaniec ulicami naszej Parafii. Będziemy modlić się w intencji naszych rodzin i o pokój na świecie. Rozpoczęcie o godz. 1900 w Kościele Parafialnym, a zakończenie przy kapliczce M.B Różańcowej przy drodze do Chochorowic – na Podgórcu. Przyjdźmy całymi rodzinami i włączmy się w tą wspólną modlitwę w tych jakże ważnych intencjach. Zabierzmy też ze sobą lampiony lub  świece. (Nabożeństwo Różańcowe będzie też wcześniej o godz. 1730)

 • W przyszła niedzielę przypada niedziela synodalna.
 1. Spotkania Grup parafialnych:

– Dziewczęca Służba Maryjna w środę o godz. 1630.
– Aspiranci w środę o godz. 1700.
– Ministranci w środę o godz. 1845.
– Lektorzy w środę o godz. 1945.
– Grupa Biblijna w środę po Mszy Św. wieczornej.
Zajęcia rekreacyjno-sportowe dla LSO i młodzieży (sala gimn.) we czwartek o godz 1900

 1. Dzisiaj wybieramy Parafialną Radę Duszpasterską. Wydrukowane i opieczętowane karty do głosowania będą rozdawane zaraz po zakończonej Mszy Świętej. Mamy przygotowane stoliki, dodatkowe długopisy, dlatego nie odchodźmy, ale wszyscy dokonajmy wyboru. Głosować mogą wszyscy dorośli i młodzież po ósmej klasie, a każdy może wybrać maksymalnie cztery osoby.
 2. Uczniów klasy VII ze Szkoły Podstawowej w Biczycach Dolnych wraz z rodzicami zapraszamy na katechezę powtórkową przed sakramentem bierzmowania we czwartek o godz. 1630 do naszego kościoła. Po katechezie młodzież z klasy VII poprowadzi modlitwę różańcową w ramach Nabożeństwa Różańcowego.
 3. Zbliża się miesiąc listopad i czas modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Szczególną modlitwą Kościoła za zmarłych są – tzw. wypominki. Nasza modlitwa za zmarłych jest wyrazem naszej wdzięczności tym, którzy już odeszli do wieczności, a także wyrazem wiary w moc oczyszczającej modlitwy za zmarłych.

Ze stolika pod chórem można zabrać kartki na wypominki.

Wypominki listopadowe będą odczytywane przez cały listopad podczas Różańca, który będzie codziennie oprócz sobót o godz. 1730, a w niedziele listopadowe odczytywane będą przed Mszami Świętymi.

Natomiast wypominki roczne będą odczytywane od I Niedzieli Adwentu do ostatniej niedzieli października przed Mszami Św. o godz. 800, 1000 i 1500. (Przed Mszą Św. o godz.1130 nie będą już czytane wypominki). Na kartkach z wypominkami rocznymi zaznaczajmy, przed którą Msza Św. w niedzielę chcemy, by były czytane. Wypominki składajmy w zakrystii lub w kancelarii.

Aby nie było z naszej strony pomyłek, prosimy, aby zmarłych wypisywać czytelnie, zawsze imiona podawać w I przypadku i unikać określeń syn, córka, rodzice, czy mąż, żona. Podajemy imiona i nazwisko. Na wypominki roczne wypisujmy tych najbliższych zmarłych, a na wypominki listopadowe możemy podawać więcej swoich zmarłych krewnych, znajomych, czy przyjaciół.

 1. W przyszły poniedziałek 31 października zapraszamy na modlitwę adoracyjną – „Czuwanie ze Świętymi”. Rozpoczęcie o godz. 1900. Zachęcamy też do przebrania się za swoich lub innych świętych patronów. Dla dzieci będzie słodka niespodzianka.
  W przyszły poniedziałek 31 października organizujemy też spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym. Będą dodatkowi kapłani z sąsiednich parafii, dlatego skorzystajmy wszyscy, by można było zyskiwać odpusty za zmarłych i pomagać duszom czyśćcowym. Zachęcamy także dzieci, które korzystają ze spowiedzi na I piątek, aby także przystąpiły w tym dniu do sakramentu pokuty.

Spowiedź będzie od godz. 1600 1800 i w czasie modlitewnego czuwania ze Świętymi od godz. 1900 – 2000.

 1. Zachęcamy do Oddania swego życia Maryi. Poprzedzi je 33-dniowe przygotowanie, które pomoże wejść w doświadczenie bezwarunkowej miłości oraz wielkiego poczucia bezpieczeństwa, które staje się udziałem każdego, kto zaufa do końca Maryi. Rozpoczniemy je w pierwszą sobotę miesiąca listopada, a uroczyste oddanie będzie miało miejsce 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego poczęcia NMP. Serdecznie zapraszamy do zastanowienia nad włączeniem się w to dzieło. Więcej informacji w przyszłą niedzielę oraz na parafialnej stronie na Facebooku
 2. Przy stoliku z tyłu kościoła można nabyć stroiki na groby, wykonane przez dzieci ze szkolnego wolontariatu w Niskowej. Dochód przeznaczony jest na działalność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Niskowej.
 3. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie w minionym tygodniu naszego kościoła oraz za złożone ofiary na kwiaty.
 4. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej