Dzisiaj przeżywamy XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask PrawdyWstawiennictwu Św. Jana Pawła II polecajmy całą naszą parafię, wszystkie rodziny, dzieci i młodzież. Za wszystkie rodziny będziemy się modlić dzisiaj na Nabożeństwie Różańcowym o godz. 16:00, na które wszystkich serdecznie zapraszamy.

Nabożeństwo Różańcowe w naszym kościele w dni powszednie jest o godz. 17:00. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych, a także do odmawiania Różańca wspólnie w naszych rodzinach.

Msze Święte w dni powszednie w tym tygodniu będą o 6:30 (oprócz piątku)  i codziennie wieczorem o 18:00.

 

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
  • We wtorek – Święto Św. Łukasza, Ewangelisty. Jest to Dzień Służby Zdrowia.
  • W środę – W łączności z Nabożeństwem Różańcowym Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • We czwartek – Wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera.
  • W sobotę – Uroczystość Św. Jana Pawła II, Papieża, patrona Małopolski.
  • W przyszłą niedzielę – przypada Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na misje.
 2. Spotkania Grup parafialnych:

– Dziewczęca Służba Maryjna w środę o godz. 1630.

– Aspiranci w środę o godz. 1700.

– Grupa Biblijna w środę po Mszy Św. wieczornej.

Zajęcia rekreacyjno-sportowe dla LSO i młodzieży (sala gimn.) we czwartek o godz 1900

– Grupa Młodzieżowa w piątek o godz. 1930.

 1. Dzisiaj z racji Dnia Papieskiego po Mszach Św. młodzież będzie zbierać ofiary do puszek na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dzieło to nazwane jest żywym pomnikiem Św. Jana Pawła II, które wspiera młodych ludzi zwłaszcza z rodzin wielodzietnych, zarówno duchowo, jak i materialnie poprzez stypendia.
 2. Zbliża się miesiąc listopad i czas modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Szczególną modlitwą Kościoła za zmarłych są – tzw. wypominki. Nasza modlitwa za zmarłych jest wyrazem naszej wdzięczności tym, którzy już odeszli do wieczności, a także wyrazem wiary w moc oczyszczającej modlitwy za zmarłych. Ze stolika pod chórem można zabrać kartki na wypominki.

Wypominki listopadowe będą odczytywane przez cały listopad podczas Różańca, który będzie codziennie oprócz sobót o godz. 1730, a w niedziele listopadowe odczytywane będą przed Mszami Świętymi.

Natomiast wypominki roczne będą odczytywane od I Niedzieli Adwentu do ostatniej niedzieli października przed Mszami Św. o godz. 800, 1000 i 1500. (Przed Mszą Św. o godz.1130 nie będą już czytane wypominki). Na kartkach z wypominkami rocznymi zaznaczajmy, przed którą Msza Św. w niedzielę chcemy, by były czytane. Wypominki składajmy w zakrystii lub w kancelarii.

Aby nie było z naszej strony pomyłek, prosimy, aby zmarłych wypisywać czytelnie, zawsze imiona podawać w pierwszym przypadku i unikać określeń syn, córka, rodzice, czy mąż, żona. Podajemy imiona i nazwisko. Na wypominki roczne wypisujmy tych najbliższych zmarłych, a na wypominki listopadowe możemy podawać więcej swoich zmarłych krewnych, znajomych, czy przyjaciół.

 1. W przyszłą niedzielę będziemy wybierać Parafialną Radę Duszpasterską. Lista kandydatów jest na tablicy ogłoszeń. Wydrukowane i opieczętowane karty do głosowania będą rozdawane w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych i wtedy też dokonamy wyboru. Głosować mogą wszyscy dorośli i młodzież po ósmej klasie, a każdy może wybrać maksymalnie cztery osoby. .
 2. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie w minionym tygodniu naszego kościoła oraz za złożone ofiary na kwiaty.
 3. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej

 

KANDYDACI DO PARAFIALNEJ RADY DUSZPASTERSKIEJ

 1. Borek Stanisław
 2. Chapko Halina
 3. Gołąb Andrzej
 4. Jewuła Barbara
 5. Jojczyk Anna
 6. Kogut Maria
 7. Leśniak Barbara
 8. Mikusz Adam
 9. Mordarska Małgorzata
 10. Oleś Czesław
 11. Pasiut Sabina
 12. Piątek Józef
 13. Piszczek Aleksander
 14. Szewczyk Ignacy
 15. Wesołowski Grzegorz
 16. Zaryczny Andrzej