Msze Święte w dni powszednie w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 630 (oprócz poniedziałku) i wieczorem o godz. 1800.

Nabożeństwo Różańcowe w dni powszednie jest o godz. 1730, a w niedzielę o godz. 1600. Zachęcamy bardzo serdecznie do udziału w nabożeństwach różańcowych. Matka Boża wielokrotnie wzywała nas do modlitwy różańcowej, ukazując różaniec jako ratunek dla nas, dla naszych rodzin i ratunek dla całego świata. W tym trudnym czasie ożywmy naszą modlitwę różańcową, bądźmy liczniej na Nabożeństwach Różańcowych, zachęcajmy naszych domowników, a zwłaszcza dzieci i młodzież, dla których bądźmy wzorem i przykładem. W czasie Nabożeństw Różańcowych będzie udzielana Komunia Święta.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • We wtorek – wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu.
  • W środę – wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, apostołki Bożego Miłosierdzia. W łączności z Nabożeństwem Różańcowym Nowenna do Matki B. Nieustającej Pomocy.
  • We czwartek – przypada I czwartek miesiąca.
  • W piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Pany Różańcowej, przypada także I piątek miesiąca. Msze Święte w I piątek będą o godz. 630 i 1800. Dla dzieci Msza Święta będzie wyjątkowo o godz. 1700, by o godz. 1730 rozpocząć Nabożeństwo Różańcowe.
   W I piątek o godz. 2000 będzie Czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem dla Młodzieży, będzie też możliwość spowiedzi i przyjęcia Komunii Świętej. Bardzo serdecznie zapraszamy Młodzież z naszej Parafii, a także wszystkich, którzy dłużej pracują.
  • W przyszłą niedzielę, tak jak w każdą II niedzielę miesiąca, ofiary zbierane na tacę, przeznaczone będą na prace prowadzone przy naszym kościele. W tym miesiącu w dalszym ciągu na wpłatę kolejnej raty za Parking po drugiej stronie drogi. Za wszelkie ofiary, które składacie na tacę, w kancelarii i na parafialne konto bankowe składamy serdeczne Bóg zapłać.
 1. Spotkania Grup parafialnych:

– Rycerstwo Niepokalanej w poniedziałek o godz. 1900
– Dziewczęca Służba Maryjna i Schola Dziecięca w środę o godz. 1630
– Aspiranci w środę o godz. 1700
– Grupa Biblijna w środę o godz. 1900
– Zajęcia rekreacyjno-sportowe dla młodzieży (sala gimnast.) we czwartek o godz. 1900

 1. Za tydzień w poniedziałek 10 października będzie spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas.
 2. Spowiedź przed I piątkiem w środę i w czwartek od godz. 1700, a w piątek od godz. 1600.
  Wyjazd do chorych w I piątek od godz. 800.
 3. We czwartek na Nabożeństwo Różańcowe, Mszę Świętą i spotkanie w grupach zapraszamy uczniów klas VIII Szkoły Podstawowej przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Na Nabożeństwo Różańcowe i Mszę Świętą zapraszamy także rodziców.
 4. W najbliższą sobotę 8 października odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli, Wychowawców i Katechetów do Sanktuarium Matki Bożej w Porąbce Uszewskiej. Z naszego Dekanatu organizowany jest wyjazd na to spotkanie. Zgłoszenia nauczycieli do środy w zakrystii lub w kancelarii. Wyjazd w sobotę o godz. 830 z Parkingu przy kościele św. Heleny w Nowym Sączu.
 5. Zachęcamy do prowadzenia Różańca przez poszczególne Grupy działające przy naszej parafii. W zachęcamy Róże Różańcowe, by wybrać sobie jakiś dzień w październiku i poprowadzić Różaniec. Zachęcamy także dzieci i młodzież, aby jako klasa poprowadziła modlitwę różańcową w wybranym dniu. W zakrystii jest plan całego miesiąca nabożeństw różańcowych i poszczególne grupy, Róże Różańcowe niech się wpisują na konkretne dni.
 6. Przypominamy, że w tym roku mija pięcioletnia kadencja Rad Parafialnych, dlatego Ks. Biskup Ordynariusz Andrzej Jeż zarządził w całej diecezji wybory do Duszpasterskich Rad Parafialnych na dzień 23 października. Dlatego zastanówmy i do przyszłej niedzieli zgłaszajmy kandydatów. Wybierajmy takich kandydatów, którzy będą pomocą i wsparciem dla nas kapłanów w organizacji życia duszpasterskiego w naszej Parafii i w tą pracę pragną się   zaangażować. Bardzo prosimy o wskazywanie takich osób, podając imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy. Kandydatów zgłaszajmy u ks. proboszcza lub ks. wikariusza.
 7. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie w minionym tygodniu naszego kościoła i za złożone ofiary na kwiaty.
 8. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.