Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Odpustową ku czci Św. Stanisława Kostki. Opiece i orędownictwu naszego Patrona zawierzamy całą naszą Parafię, wszystkie rodziny, dzieci i młodzież, a szczególnie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Módlmy się również za śp. Ks. profesora Bolesława Kumora i śp. Ks. prałata Mariana Stępnia, którzy byli tak wielkim czcicielami św. Stanisława Kostki.

Bardzo serdecznie dziękujemy ks. prof. dr. hab. Piotrowi Łabudzie wykładowcy w WSD w Tarnowie za posługę słowa dzisiaj na wszystkich Mszach Świętych w czasie tej Uroczystości Odpustowej . 

Msze Święte w tym tygodniu będą codziennie rano o godz. 630  i wieczorem o godz. 1800 (oprócz soboty).

  1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać: 
  • We wtorek – Wspomnienie Świętych Męczenników koreańskich.
  • W środę – Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy Św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na Mszę Świętą o godz. 1800 zapraszamy uczniów klas VIII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami.
  • W piątek – Wspomnienie Św. O. Pio z Pietrelciny. Po Mszy Św. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  • W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Modlitw o Trzeźwość.
  1. Spotkania Grup Parafialnych:

– Dziewczęca Służba Maryjna i Schola Dziecięca w środę o godz. 1630
– Aspiranci w środę o godz. 1700
– Grupa Biblijna – spotkanie ze Słowem Bożym w środę o godz. 1900
– Grupa Młodzieżowa w piątek o godz. 1930

  1. Za dwa tygodnie w niedzielę 2 października zapraszamy na spotkanie przygotowujące do I spowiedzi i Komunii Świętej dzieci z klas III Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami. Spotkanie rozpocznie się o godz. 1400 w sali ks. prof. B. Kumora dla rodziców, a w innej sali dla dzieci. Przyjdźcie razem jako ojciec i matka, to spotkanie będzie przy dobrej kawie i herbacie oraz ciastku. Po zakończonym spotkaniu będziemy wspólnie, rodzinnie uczestniczyć we Mszy Świętej niedzielnej o godz. 1500. Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich rodziców, tak zaplanujmy czas byśmy byli wszyscy, a jeśli mamy małe dzieci do opieki, poprośmy dziadków o pomoc, a jeśli ktoś nie ma z kim zostawić dzieci, to w tej godzinie nasze siostry zaopiekują się dziećmi, ważne abyśmy wspólnie rozpoczęli przygotowanie do jakże ważnego wydarzenia w Waszej rodzinie jakim jest I Komunia dziecka.
  2. W tym roku mija pięcioletnia kadencja Rad Parafialnych, dlatego Ks. Biskup Ordynariusz Andrzej Jeż zarządził w całej diecezji wybory do Duszpasterskich Rad Parafialnych na dzień 23 października. W związku z tym zarządzeniem Ks. Biskupa, trzeba na nowo wybrać Duszpasterską Radę w naszej Parafii. Dlatego zastanówmy i do niedzieli 9 października zgłaszajmy kandydatów. Wybierajmy takich kandydatów, którzy będą pomocą i wsparciem dla nas kapłanów w organizacji życia duszpasterskiego w naszej Parafii i w tą pracę pragną się zaangażować. Bardzo prosimy o wskazywanie takich osób, podając imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy. Kandydatów zgłaszajmy u ks. proboszcza lub ks. wikariusza.
  3. Dziękuję tym, którzy sprzątali w minionym tygodniu naszą świątynie i plac wokół kościoła oraz za złożone ofiary na kwiaty. Dziękuję wszystkim, którzy pomagali w strojeniu i przygotowaniu naszej świątyni na Uroczystość Odpustową i nadanie imienia oraz poświecenie Sztandaru Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Niskowej. Dziękuję Paniom pracującym w kuchni, za przygotowanie spotkania dla kapłanów naszego dekanatu.
  4. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.