Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy XII Tydzień Wychowania pod hasłem: „Ja jestem drogą, prawdą i życiem” oraz kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Codziennie w tych intencjach modlić się będziemy po Mszy Świętej podczas Nowenny do Św. Stanisława Kostki, przed Uroczystością Odpustową.
Msze Święte w dni powszednie w tym tygodniu będą rano o godz. 630 (oprócz poniedziałku), a w sobotę o godz. 1000 i wieczorem o godz. 1800 (oprócz soboty).

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
 • We wtorek – wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
 • W środę – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszy Św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 1730 rozpoczniemy w naszym kościele Drogę Krzyżową. Zapraszamy wszystkich Parafian.
 • We czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
 • W piątek – wspomnienie Św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

W piątek na Mszy Świętej o godz. 1800 będzie Spotkanie Regionalnych Zespołów Dziecięcych ze Św. Stanisławem Kostką. Wcześniej będzie wspólny przemarsz Zespołów w strojach regionalnych z Remizy OSP w Niskowej do naszego kościoła. Zapraszamy Parafian na Mszę Świętą, jeśli kto może i ma strój regionalny niech założy na to wspólne spotkanie.

W piątek o godz. 1930 rozpocznie się dekanalne czuwanie modlitewne dla młodzieży. Zapraszamy młodzież z naszej Parafii, tą uczącą się w szkołach średnich, studiującą, a szczególnie zapraszamy młodzież z klas VIII Szkoły Podstawowej przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

 • W sobotę o godz. 1000 będzie Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Stanisława Salaterskiego i nadanie Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Niskowej Imienia Ks. Prof. Bolesława Kumora oraz poświęcenie Sztandaru Szkoły. Po Mszy Świętej będzie wspólne przejście do Szkoły w Niskowej i dalsza część Uroczystości. Po południu będzie wspólne świętowanie z Nowym Patronem przy Szkole w Niskowej. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian na nadanie Imienia Ks. Prof. B. Kumora Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Niskowej. Nadanie Imienia to nie tylko Święto Szkoły, ale także Święto całej naszej Parafii, bo pragniemy upamiętnić naszego wielkiego Rodaka – Ks. Profesora Bolesława Kumora, któremu tak wiele zawdzięczamy, a w tym roku przypada 20 r. Jego śmierci.
 • W niedzielęOdpust Parafialny ku czci Św. Stanisława Kostki. Msze Święte będą jak w każda niedzielę. Sumie odpustowej o godz. 1130 będzie przewodniczył i wygłosi Słowo Boże na wszystkich Mszach Świętych Biblista – Ks. dr hab. Piotr Łabuda. Przygotujmy uroczystą procesję; zapraszam dzieci pierwszokomunijne z klas IV w strojach, dzieci przedszkolne dzwoniące i sypiące kwiaty, młodzież, szczególnie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z klas VIII i VII oraz Was wszystkich drodzy Parafianie.

Przygotujmy wcześniej feletrony i sztandary, by jak najlepiej we wspólnocie parafialnej uwielbić Pana Boga. Zaprośmy też nasze rodziny i bliskich z innych parafii na Uroczystość Odpustową.

 • Spowiedź przed Odpustem będzie w środę, czwartek od godz. 1730, a w piątek od godz. 1630.Skorzystajmy wszyscy z sakramentu pokuty, by móc zyskać odpust zupełny. Zaprośmy na Uroczystość Odpustową nasze rodziny i bliskich, także z innych Parafii.
 1. Spotkania Grup Parafialnych:

– Dziecięca Służba Maryjna i Schola Dziecięca we czwartek o godz. 1630.
– Lektorzy i Ministranci we czwartek o godz. 1830.

 1. W środę na Mszy Świętej wieczornej słowo Boże wygłosi ks. Tomasz Rąpała rekolekcjonista Domu Rekolekcyjnego ARKA n/Dunajcem i poprowadzi po Mszy Świętej Grupę BiblijnąSpotkanie ze Słowem Bożym. To spotkanie odbędzie się w sali ks. prof. B. Kumora. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić wiedzę o Piśmie Świętym i pragną żyć Słowem Bożym na co dzień na to pierwsze po wakacjach Spotkanie ze Słowem Bożym.
 2. Wczoraj czterech Lektorów z naszej Parafii: Karol Mordarski, Seweryn Pajor i Michał Piszczek przyjęło w Tarnowie z rąk Księdza Biskupa posługę Ceremoniarza.
 3. We wtorek 13 września w Trzetrzewinie będzie kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 1730. Kazanie wygłosi nasz Diakon Marcin Kumor. Proboszcz z Trzetrzewiny serdecznie zaprasza.
 4. Spotkanie uczestników Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej gr. 25 – św. Just odbędzie się 18 września (niedziela) w Michalczowej. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą w kościele parafialnym o godz. 1430.
 5. Ofiary zbierane w ubiegłą niedziele do puszek na leczenie chorej Gabrysi Łukasik z Korzennej wyniosły 3700,- zł. Rodzice bardzo serdecznie dziękują za pomoc i wsparcie.
 6. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie w minionym tygodniu naszego kościoła i za złożone ofiary na kwiaty.
 7. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.