Msze Święte w dni powszednie w tym tygodniu będą:

– rano o godz. 630 we wtorek i piątek, a we czwartek i sobotę o godz. 800
– wieczorem o godz. 1800 w poniedziałek, środę, czwartek i piątek.

 

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:

 W poniedziałek – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela

 • W środę – Po Mszy Św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • We czwartekprzypada I czwartek miesiąca. Modlić się będziemy o nowe i święte powołania do służby Bogu w kapłaństwie i życiu zakonnym.
 • W piątekprzypada I piątek miesiąca. Msze Święte o Najświętszym Sercu Pana Jezusa będą o godz. 630 i 1800.

Dla dzieci Msza Św. w I piątek będzie o godz. 1630.

Ofiary zbierane na tacę w I piątek, będą przeznaczone na misje.

 • Spowiedź przed rozpoczęciem roku szkolnego i I piątkiem będzie w środę od godz. 1700, we czwartek od godz. 730 i 1730, a w piątek od godz. 1600.
 • Wyjazd do chorych będzie w piątek od godz. 800.
 • W sobotę – wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, przypada I sobota miesiąca. Msza Św. ku czci Niepokalanego Serca N.M.P o godz. 800. Przed Mszą Świętą o godz. 730 rozpoczniemy modlitwę różańcową, na którą zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej. Modlitwę różańcową jak co miesiąc poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej.
 • W przyszłą niedzielę przypada I niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 800 zmiana tajemnic różańcowych.
 1. Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej w Biczycach Dolnych i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Niskowej będzie we czwartek 1 września o godz. 800 w naszym kościele.

Na Msze Świętą zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli, a jeśli tylko mogą także rodziców. Zachęcamy wszystkie dzieci i młodzież, także młodzież uczącą się w szkołach średnich, do skorzystania z sakramentu pokuty przed I piątkiem. Bardzo proszę rodziców o przypominaniu swoim dzieciom o spowiedzi i komunii pierwszopiątkowej. Niech najlepszą zachętą będzie przykład i świadectwo wiary samych rodziców. Zauważamy chyba wszyscy, że wiele dzieci i młodzieży nie chodzi w niedzielę na Mszę Świętą, a na I piątki przez ostatnie wakacyjne miesiące było dużo mniej dzieci. Przecież powinno nam zależeć na dobru dzieci i młodzieży, by przekazać im umiłowanie Pana Boga, wiarę i tę tradycję religijną, którą przekazali nam nasi ojcowie. To jest naszym wielkim obowiązkiem, za który kiedyś zdamy sprawę przed Panem Bogiem. Dlatego na początku nowego roku szkolnego i katechetycznego ożywmy wszyscy tą głęboką osobistą relację z Panem Bogiem, by być wiernym niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej, codziennej modlitwie, częstej spowiedzi i Komunii Świętej i by mieć czas na Adorację Najświętszego Sakramentu. Zobaczymy wtedy, że wiele rzeczy staje się prostszych i zobaczymy także, że Pan Bóg napełnia nas pokojem, nadzieją i siłą do pokonywania nawet największych trudności. I tego uczmy nasze dzieci i młodzież, a przede wszystkim bądźmy dla nich przykładem.

 1. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowa za sprzątanie w minionym tygodniu naszego kościoła i za złożone ofiary na kwiaty.
 2. W przyszła niedzielę Odpust w Parafii Trzetrzewina. Suma Odpustowa o godz. 1100.
 3. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć leczenie chorej Gabrysi Łukasik z Korzennej, to w przyszłą niedziele przedstawiciele Parafialnego Oddziału Caritas będą zbierać po Mszach Świętych ofiary do puszek na ten cel. Gabrysia ma 10 lat, urodziła z poważna wadą serca, a jej stan zdrowia się pogarsza. W Polsce nie ma możliwości leczenia, a rodzice znaleźli specjalistów w Monachium. Jest zaplanowana operacja na październik, a kosz tej operacji to ponad 45 000 Euro, dlatego rodzice zwrócili się o pomoc do różnych instytucji. Zbiórka ma aprobatę naszego Księdza Biskupa. Rodzice bardzo serdecznie dziękują za wszelką nawet najmniejsza pomoc i wsparcie.
 4. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Św. i przyjęcia Komunii Świętej.
 5. Od 1-30 września poza parafią będą sprawowane Msze Święte gregoriańskie za + Aleksandra Fryca i + Alojzego Zwolenika