Przeżywamy miesiąc sierpień, który jest w naszej ojczyźnie miesiącem trzeźwości. Podejmijmy dobrowolną abstynencję i pokażmy innym, że jesteśmy wolni i miłosierni, że potrafimy żyć szczęśliwie bez alkoholu. Wesprzyjmy w ten sposób rodziny, które cierpią z powodu nadużywania alkoholu przez kogoś z ich bliskich; wesprzyjmy też tych, którzy walczą o swoją trzeźwość i potrzebują naszej pomocy.

Msze św. w tym tygodniu w dni powszednie będą:

W poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800.
We wtorek, czwartek piątek i sobotę o godz. 630.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek – wspomnienie N.M.P. Królowej
  • W środę – Święto Św. Bartłomieja, Apostoła. Po Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • We piątek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze Święte będą rano o godz. 630 i wieczorem o godz. 1800.
  • W sobotę – wspomnienie Św. Moniki. Po Mszy Św. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 2. Decyzją Ks. Biskupa nasz wikariusz Ks. Bogusław Tokarz zostaje po siedmiu latach posługiwania w naszej Parafii przeniesiony do Parafii p.w. Św. Wawrzyńca w Nowym Sączu-Biegonicach. Jeszcze raz dziękujemy Ks. Bogusławowi za posługę w naszej Parafii i życzymy wielu Bożych łask w dalszej pracy duszpasterskiej. Na jego miejsce przychodzi Neoprezbiter Ks. Filip Ciura pochodzący z Parafii Jasień koło Brzeska. Msza Święta w int. Ks Filipa na rozpoczęcie pracy duszpasterskiej w naszej Parafii będzie w przyszłą niedzielę o godz. 1130.
 3. Dzisiaj o godz. 1600 w sali na plebanii będzie spotkanie całej Rady Parafialnej (duszpasterskiej i ekonomicznej) oraz Parafialnego Zespołu Synodalnego. Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich, bo jest wiele spraw bieżących do omówienia – zbliża się Uroczystość Odpustowa ku czci św. Stanisława Kostki i nadanie imienia Ks. Prof. B. Kumora Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Niskowej, mamy prace przy budowie parkingu po drugiej stronie drogi na zakupionej działce, a także zmianę Księdza Wikariusza.
 4. Do czwartku trwa XXXX Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Można się duchowo łączyć z Pielgrzymami dzięki transmisjom Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz oraz codziennym relacjom z pielgrzymiego szlaku na stronie internetowej Tarnowskiego „Gościa Niedzielnego”.
 5. Z naszej parafii organizujemy jednodniowy wyjazd do Częstochowy na wejście Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej. Wyjazd będzie we czwartek 25 sierpnia o godz. 800 z parkingu przy naszym kościele. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii. Koszt wyjazdu 75 zł. Zapisy jeszcze tylko dzisiaj po Mszach Świętych.
 6. We wtorek od godz. 800 do 1200 będzie przerwa w dostawie wody w rejonie od kościoła w stronę Niskowej.
 7. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie w minionym tygodniu naszej świątyni i za złożone ofiary na kwiaty.
 8. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, a wśród nich Siostrze Emilii składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej. W int. Siostry Emilii z racji imienin modlić się będziemy w środę w czasie Mszy Świętej.