Przeżywamy miesiąc sierpień, który jest w naszej ojczyźnie miesiącem trzeźwości. Podejmijmy dobrowolną abstynencję i pokażmy innym, że jesteśmy wolni i miłosierni, że potrafimy żyć szczęśliwie bez alkoholu. Wesprzyjmy w ten sposób tych, którzy walczą o swoją trzeźwość i potrzebują naszej pomocy.

Msze św. w tym tygodniu w dni powszednie będą:

W poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800.
We wtorek, czwartek i  sobotę o godz. 630.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek – Wspomnienie Św. Dominika, prezbitera.
  • We wtorek – Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża – Patronki Europy.
  • W środę – Święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Po Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • We czwartek – Wspomnienie św. Klary, dziewicy.
  • W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą, tak jak w każdą druga niedzielę miesiąca na prace prowadzone przy naszej Parafii. W tym miesiącu w dalszym ciągu na prace prowadzone przy nowym parkingu po drugiej stronie drogi. Za te wszelkie ofiary, które składacie na tace, w kancelarii i na parafialne konto bankowe składam serdeczne Bóg zapłać.
 2. Dzisiaj w bazylice Św. Małgorzaty w Nowym Sączu zakończenie odpustu ku czci Przemienienia Pańskiego. Szczegółowy program odpustu jest na tablicy ogłoszeń.
 3. Spotkania organizacyjne przed Pieszą Pielgrzymką Tarnowską na Jasną Górę Grupy – 25 św. Just odbędą się 14 sierpnia (niedziela) w 3 miejscach:
  – Niskowa o godz. 1230
  – Łososina Dolna o godz. 1430
  – Laskowa o godz. 1700

Na tych spotkaniach będzie się można jeszcze zapisać na pielgrzymkę, a także zakupić bilety na autokar do Tarnowa i z Częstochowy. Zachęcamy Parafian do pielgrzymowania  na Jasną Górę, a szczególnie zachęcamy młodzież.

 1. Przypominam, że Msza Święta w int. Ks Bogusława, jako podziękowanie za siedem lat posługiwania w naszej Parafii będzie w poniedziałek 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. o godz. 1130.
 2. Za dwa tygodnie w niedziele 21 sierpnia o godz. 1600 w sali na plebanii będzie spotkanie całej Rady Parafialnej (duszpasterskiej i ekonomicznej) oraz Parafialnego Zespołu Synodalnego. Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich, bo jest wiele spraw bieżących do omówienia – zbliża się Uroczystość Odpustowa ku czci św. Stanisława Kostki i nadanie imienia Ks. Prof. B. Kumora Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Niskowej, mamy prace przy budowie parkingu po drugiej stronie drogi na zakupionej działce, a także zmianę Księdza Wikariusza.
 3. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie w minionym tygodniu naszej świątyni i za złożone ofiary na kwiaty.
 4. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i  zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.