Miesiąc sierpień, który jutro rozpoczynamy, jest w naszej ojczyźnie miesiącem trzeźwości. Podejmijmy dobrowolną abstynencję i pokażmy innym, że jesteśmy wolni i miłosierni, że potrafimy żyć szczęśliwie bez alkoholu. Wesprzyjmy w ten sposób tych, którzy walczą o swoją trzeźwość i potrzebują naszej pomocy.

Msze św. w tym tygodniu w dni powszednie będą:

W poniedziałek, środę, czwartek i piątek o godz. 1800.
We wtorek, czwartek, piątek o godz. 630, a w sobotę o godz. 800.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i doktora Kościoła.
  • W środę – Po Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • We czwartek – Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera. Przypada także I czwartek miesiąca.Modlimy się o nowe i święte powołania do służby Bożej w Kościele.
  • We piątek – Przypada także I piątek miesiąca. Msze Święte będą o godz. 630 i 1800. O godz. 1700 będzie Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Komunia Święta dla dzieci.

Ofiary zbierane w I piątek miesiąca przeznaczone są na misje.

 • W sobotę – Święto Przemienia Pańskiego. Przypada I sobota miesiąca. Msza Święta o godz. 800. Wcześniej o godz. 730 będzie modlitwa różańcowa na którą zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.
 • W przyszłą niedziele zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 800
 1. Spowiedź przed I piątkiem w środę i czwartek od godz. 1730 i w piątek od godz. 1630.
 2. Wyjazd do chorych w piątekod godz. 800.
 3. Dzisiaj w bazylice Św. Małgorzaty w Nowym Sączu rozpoczyna się Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego, który potrwa przez cały tydzień do przyszłej niedzieli. Szczegółowy program odpustu jest na tablicy ogłoszeń.
 4. W dalszym ciągu przyjmujemy zapisy na XL Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, która trwa w dniach 17 -25 sierpnia 2022 r. Zapraszamy do do pielgrzymowania w grupie 25 – św. Just, której Przewodnikiem jest nasz wikariusz ks. Bogusław Tokarz. Koszt uczestnictwa w PPT wynosi 150,- zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, to trzecia i następna osoba z domu płaci 100,- zł. Każde dziecko z rodziny do 15 roku życia włącznie płaci 75,- zł resztę dopłaca Caritas. Zachęcamy Parafian do pielgrzymowania na Jasną Górę, a szczególnie zachęcamy młodzież
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć przy regaliku z prasą z tyłu kościoła. Jest tygodnik: Gość Niedzielny, Niedziela, Idziemy. A także: Rycerz Niepokalanej. Dla dzieci zaś Mały Promyczek i Promyczek Dobra.
 6. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie w minionym tygodniu naszej świątyni i za złożone ofiary na kwiaty.
 7. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.