Msze Św. w dni powszednie w okresie wakacyjnym są:

w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800,
we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 630.
Msze Święte w niedziele będą o godz. 800, 1000, 1130 i 1500.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.
  • W środę – po Mszy Św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W piątek – święto Św. Marii Magdaleny. Po Mszy Świętej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  • W sobotę – święto Św. Brygidy, zakonnicy – Patronki Europy.
  • W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych z racji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców, które przypada 25 lipca. Od przyszłej niedzieli jest obchodzony w naszej Ojczyźnie XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany apel o udział w Akcji św. Krzysztof i poświecenie swoich pojazdów oraz o modlitwę, by szczęśliwie osiągać cel swoich podróży i bezpiecznie korzystać z ruchu na naszych drogach. Ofiary złożone przy okazji poświecenia pojazdów w przyszłą niedzielę, będą przeznaczone na kosztowne prace prowadzone przy parkingu dla samochodów po drugiej stronie drogi. Za wszelkie ofiary składamy już dzisiaj serdeczne Bóg zapłać.
 2. „Chrystus naszą Paschą” to hasło XL Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia 2022 r. Eucharystią o godz. 630 sprawowaną na placu katedralnym w Tarnowie. Będzie trwać do 25 sierpnia 2022 r. Zapisy na Pielgrzymkę będą prowadzone, tak jak w latach ubiegłych, w parafii przez lipiec, a w sierpniu w miejscach organizacji grupy. Zapraszam do zapisywania się do grupy 25 – św. Just, której Przewodnikiem jest nasz wikariusz ks. Bogusław Tokarz. Koszt uczestnictwa w PPT wynosi 150,- zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, to trzecia i następna osoba z domu płaci 100,- zł. Każde dziecko z rodziny do 15 roku życia włącznie płaci 75,- zł resztę dopłaca Caritas. Zachęcamy Parafian do pielgrzymowania na Jasną Górę, a szczególnie zachęcamy młodzież.
 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć przy regaliku z prasą z tyłu kościoła. Jest tygodnik: Gość Niedzielny, Niedziela, Idziemy. A także: Rycerz Niepokalanej. Dla dzieci zaś Mały Promyczek i Promyczek Dobra.
 4. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie w minionym tygodniu naszej świątyni i za złożone ofiary na kwiaty.
 5. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.