Msze Święte w dni powszednie w tym okresie wakacyjnym będą:

• w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800.
• we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 630.

Msze Święte w niedziele będą o godz. 800, 1000, 1130 i 1500.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek – Święto Św. Benedykta, opata – Patrona Europy
  • We wtorek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bp. i męcz.
  • W środę – wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów diecezji tarnowskiej. Po  Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieust. Pomocy.
  • W piątek – wspomnienie św. Bonawentury. Po Mszy Św. Nab. do Miłosierdzia Bożego.
  • W sobotę – wspomnienie N.M.P. z Góry Karmel.
 1. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 2. Jest czas wakacji, mamy więcej czasu wolnego, dlatego zachęcam do częstszej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w naszym kościele. Zachęcam też do uczestnictwa we Mszy Świętej w dni powszednie, także dzieci i młodzież, a zwłaszcza ministrantów, lektorów i DSM. Nie patrzmy tylko na obowiązkowe służenie, ale wykorzystajmy też ten czas wakacji na ożywienie naszej relacji z Jezusem w Sakramencie Eucharystii, a przede wszystkim bądźmy wierni niedzielnej Mszy Świętej.
 3. „Chrystus naszą Paschą” to hasło XL Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia 2022 r. Eucharystią o godz. 630 sprawowaną na placu katedralnym w Tarnowie. Będzie trwać do 25 sierpnia 2022 r.
  Zapisy na Pielgrzymkę będą prowadzone, tak jak w latach ubiegłych, w parafii przez lipiec, a w sierpniu w miejscach organizacji grupy. Zapraszam do zapisywania się do grupy 25 – św. Just, której Przewodnikiem jest ks. Bogusław Tokarz.
  Koszt uczestnictwa w PPT wynosi 150,- zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, to trzecia i następna osoba z domu płaci 100,- zł. Każde dziecko z rodziny do 15 roku życia włącznie płaci 75,- zł resztę dopłaca Caritas. Zachęcamy Parafian do pielgrzymowania  na Jasną Górę, a szczególnie zachęcamy młodzież
 1. Za dwa tygodnie w niedzielę 24 lipca po każdej Mszy Świętej będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych z racji wspomnienia Świętego Krzysztofa – patrona kierowców.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć przy regaliku z prasą z tyłu kościoła. Jest tygodnik: Gość Niedzielny, Niedziela, Idziemy. A także: Rycerz Niepokalanej. Dla dzieci zaś Mały Promyczek i Promyczek Dobra.
 3. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie w minionym tygodniu naszej świątyni i za złożone ofiary na kwiaty.
 4. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.