Rozpoczął się czas wakacji dlatego Msze Święte w dni powszednie w tym okresie wakacyjnym będą:
w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800.
we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 630.

Msze Święte w niedziele pozostają bez zmian o godz. 800, 1000, 1130 i 1500.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W środę – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, patronki współpracy misyjnej w diecezji tarnowskiej. Po Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • We czwartek – przypada I czwartek miesiąca. Na Mszy Świętej modlić się będziemy o nowe i liczne powołania do służby Bożej w kapłaństwie i życiu zakonnym.
  • W piątek – wspomnienie św. Jana z Dukli. Po Mszy Świętej Nab. do Miłosierdzia Bożego.
  • W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą, tak jak w każdą druga niedzielę miesiąca na prace prowadzone przy naszej Parafii. W tym miesiącu w dalszym ciągu na prace prowadzone przy nowym parkingu po drugiej stronie drogi. Za te wszelkie ofiary, które składacie na tace, w kancelarii i na parafialne konto bankowe składam serdeczne Bóg zapłać.
 2. „Chrystus naszą Paschą” to hasło XL Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia 2022 r. Eucharystią o godz. 630 sprawowaną na placu katedralnym w Tarnowie. Będzie trwać do 25 sierpnia 2022 r.
  Zapisy na Pielgrzymkę będą prowadzone, tak jak w latach ubiegłych, w parafii przez lipiec, a w sierpniu w miejscach organizacji grupy. Zapraszam do zapisywania się do grupy 25 – św. Just, której Przewodnikiem jest ks. Bogusław Tokarz.  Ze względu na trudniejszy dostęp do noclegów bardzo proszę, aby uczestnicy byli świadomi noclegów w namiotach i zaopatrzyli się w swoje namioty na czas pielgrzymowania. Będzie możliwość zapisania się także on-line, ale link do tego będzie podany później na portalach społecznościowych.
  Koszt uczestnictwa w PPT wynosi 150,- zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, to trzecia i następna osoba z domu płaci 100,- zł. Każde dziecko z rodziny do 15 roku życia włącznie płaci 75,- zł resztę dopłaca Caritas. Zachęcamy Parafian do pielgrzymowania  na Jasną Górę, a szczególnie zachęcamy młodzież, bo nasz ksiądz wikariusz prowadzi Grupę.
 3. Decyzją Ks. Biskupa nasz wikariusz Ks. Bogusław Tokarz zostaje po siedmiu latach posługiwania w naszej Parafii przeniesiony do Parafii p.w. Św. Wawrzyńca w Nowym Sączu-Biegonicach. Na jego miejsce przychodzi Neoprezbiter Ks. Filip Ciura pochodzący z Parafii Jasień koło Brzeska. Msza Święta w int. Ks Bogusława, jako podziękowanie za te lata posługiwania w naszej Parafii będzie 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. o godz. 1130.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć przy wyjściu z kościoła przy regaliku z prasą. Mamy tygodniki Gość Niedzielny, Idziemy i Jest lipcowy numer Rycerza Niepokalanej, a dla dzieci Promyczek i Promyczek Dobra.
 5. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie w minionym tygodniu naszej świątyni i za złożone ofiary na kwiaty.
 6. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.