Nabożeństwo Czerwcowe do czwartku jest po Mszy Św. o godz. 1800. Msze Święte w tym tygodniu będą codziennie rano godz. 630, a w środę i sobotę o godz. 800. Wieczorem Msze Święte będą codziennie o godz. 1800 (oprócz soboty).

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
 • We wtorek – wspomnienie św. Ireneusza biskupa i męczennika.
 • W środę – Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. w naszym kościele o godz. 800 i 1800. Składka przeznaczona jest na Stolicę Apostolską jako Świętopietrze. Przed Mszą Św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy.
 • We czwartek – Zakończenie Nabożeństw Czerwcowych.
 • W piątek – przypada także I piątek miesiąca. Msze Św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa rano o godz. 630 i wieczorem o godz. 1800. Nie będzie w I piątek w okresie wakacyjnym Mszy Świętej o godz. 1630. Ofiary zbierane na tacę w I piątek przeznaczone są na misje.
  Wyjazd do chorych w I piątek od godz. 800.
 • W sobotę – Święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej, przypada także I sobota miesiąca. Msza Święta o Niepokalanym Sercu N.M.P. o godz. 800, a wcześniej o godz. 730 rozpocznie się modlitwa różańcowa, na którą zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.
 • W przyszła niedzielę – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Św. o godz. 800.
 • W przyszłą niedzielę w naszej Parafii gościć będziemy Ks. Andrzeja Romanowskiego, proboszcza z Powroźnika, który wygłosi Słowo Boże, a prowadził w naszej Parafii kilka lat temu rekolekcje dla dzieci. Ks. Andrzej buduje zaplecze duszpasterskie w swojej Parafii i ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na ten cel. Za wszelkie ofiary składamy już dzisiaj serdeczne Bóg zapłać.
 1. Spowiedź przed I piątkiem w środę i czwartek od godz. 1730, a w piątek od godz. 1630.
 2. Wyjazd młodzieży zaangażowanej w grupach naszej Parafii, na Oazę Parafialną do Korbielowa w Beskidzie Żywieckim będzie jutro o godz. 900 z parkingu przy naszym kościele, pakowanie bagaży już od godz. 830.
 3. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej w sali ks. prof. B. Kumora będzie spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 4. W środę na Mszy Świętej o godz. 1800 Słowo Boże wygłosi ks. Tomasz Rąpała Rekolekcjonista Domu Rekolekcyjnego Arka w Gródku n/Dunajcem, a po Mszy Świętej poprowadzi spotkanie Grupy Biblijnej w sali ks. prof. B. Kumora. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić wiedzę o Piśmie Świętym i pragną żyć Słowem Bożym na co dzień na to przedwakacyjne spotkanie ze Słowem Bożym.
 5. Rozpoczął się czas wakacji, mamy więcej czasu, dlatego zachęcam do częstszej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele. Niech modlitwa adoracyjna będzie naszą odpowiedzią na te słowa Pana Jezusa z ogrodu Getsemani, skierowanych do Apostołów -„jednej godziny nie mogliście czuwać ze Mną”. Odwiedzają nas w wakacje różni goście, przyjeżdża rodzina, dlatego pokażmy im naszą świątynię i ten wielki skarb jakim jest wieczysta Adoracja i zaprośmy ich do chwili modlitwy i adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Wakacje to również czas urlopów i wyjazdów, dlatego proszę jeśli ktoś wyjeżdża i nie może być na swoim dyżurze adoracyjnym to szukajmy zastępstwa, może najpierw wśród najbliższej rodziny, wśród znajomych. Może ktoś zastępując nas zasmakuje tej modlitwy i podejmie już stałą adorację. A wszystkim, którzy podejmują dyżury, którzy trwają na modlitwie i na adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w naszej świątyni jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję.
 6. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie w minionym tygodniu naszej świątyni i za złożone ofiary na kwiaty.
 7. W piątek rozpoczyna się Wielki Odpust w Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie, który potrwa do niedzieli 10 lipca. Szczegółowy program Odpustu jest na tablicy ogłoszeń.
 8. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.