Przez całą oktawę Bożego Ciała po Mszy Świętej wieczornej o godz. 1800 będzie procesja Eucharystyczna wokół naszego kościoła i Nabożeństwo Czerwcowe. W sobotę Nabożeństwo Czerwcowe jest po Mszy Św. o godz. 800, a w niedzielę po Mszy Św. o godz. 1500.

Zachęcamy wszystkich Parafian do liczniejszego udziału w tym tygodniu we Mszach Świętych, Nabożeństwie i procesji Eucharystycznej, by uwielbić i oddać cześć Chrystusowi w Najświętszym Sakramencie. W sposób szczególny zapraszamy Dzieci Pierwszokomunijne w strojach, Młodzież z klas VIII, która przyjęła sakrament bierzmowania, a także Młodzież z klas VII przygotowującą się do przyjęcia tego sakramentu. Zachowujmy też tą piękną tradycję, by przyprowadzać dzieci, które przez sypanie kwiatków, dzwonienie uczą się czci wobec Najświętszego Sakramentu.

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
 • We wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
 • W środę – Przed Mszą Świętą Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy.
 • We czwartekUroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzcicielazakończenie oktawy Bożego Ciała. Po procesji będzie poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci.
 • W piątekUroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jest to dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Po Mszy Świętej wieczornej będzie też procesja Eucharystyczna wokół kościoła. W piątek z racji Uroczystości nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
 • W sobotę Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Msza Święta o godz. 800, a przed Mszą Świętą o godz. 730 Modlitwa Różańcowa, która poprowadzi Rycerstwo Niepokalanej. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.
 • W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii Siostrę Bognę Młynarz ze Zgromadzenia Sióstr Najśw. Duszy Chrystusa Pana. Siostra jest autorka wielu książek, prowadzi rekolekcję i sesje na temat życia duchowego. Jej słowo będzie dobrą katechezą o Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i umocnieniem nas w tej modlitwie.
 1. We czwartek Msza Święta na zakończenie roku szkolnego Szkoły Podstawowej w Biczycach Dolnych i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Niskowej będzie w naszym kościele o godz. 800. Zapraszamy wszystkich Uczniów, Nauczycieli i Wychowawców, a także jeśli mają tylko taką możliwość – rodziców. Będziemy dziękować Panu Bogu za miniony rok szkolny, a także prosić o potrzebne łaski na czas wakacji. Możliwość spowiedzi na zakończenie roku szkolnego codziennie przed Mszą Świętą wieczorną.
 2. Pragnę jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i organizacji Uroczystości Bożego Ciała. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przygotowali i stroili tak piękne i jakże wymowne ołtarze, tym, którzy sprzątali i stroili naszą świątynię.. Dziękuje Ochotniczej Straży Pożarnej w Niskowej za zabezpieczenie trasy procesji. Dziękuję wszystkim niosącym feletrony, pocztom sztandarowym. Dziękuje dzieciom dzwoniącym i sypiącym kwiatki, Dzieciom Pierwszokomunijnym, DSM, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Szafarzom, Zespołowi „Niskowioki” oraz Jarosławowi i Sebastianowi Latka za przygotowanie nagłośnienia. Dziękuje Wam Drodzy Parafianie za tak liczny udział w procesji eucharystycznej i tak piękne świadectwo wiary. Trwajmy w tym dziękczynieniu i uwielbieniu Jezusa Eucharystycznego przez całą Oktawę.
 3. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Niskowej za sprzątanie w minionym tygodniu naszej świątyni i za złożone ofiary na kwiaty.
 4. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.