Trwa miesiąc czerwiec, tradycyjnie poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Czerwcowych, które w naszym kościele są codziennie po Mszy Św. wieczornej, a w sobotę po Mszy Św. o godz. 800.

Msze Św. w tym tygodniu są codziennie rano o godz. 630, a w poniedziałek i sobotę o godz. 800  oraz wieczorem o godz. 1800 (oprócz soboty).

 1. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek – Święto M.P. Matki Kościoła – Msze Święte o godz. 800, 1630 i 1800.
  • We wtorek – wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, prezbitera i męczennika.
  • W środę – wspomnienie św. Jadwigi Królowej. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności z Nabożeństwem Czerwcowym.
  • We czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  • W piątek – Po Mszy Świętej wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • W sobotę – wspomnienie Św. Barnaby, Apostoła.
  • W przyszłą niedzielę przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W przyszłą niedzielę kończy się czas Komunii Św. wielkanocnej.

W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę tak jak w każdą II niedzielę miesiąca  przeznaczone są na prace prowadzone przy naszej Parafii. W tym miesiącu w sposób szczególny na rozpoczęte prace przy parkingu po drugiej stronie drogi. Za wszelkie ofiary, które składacie na tacę, w kancelarii i na parafialne konto bankowe składamy serdeczne Bóg zapłać.

 1. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała i procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy, która w tym roku wyruszy drogą w stronę Biczyc Dolnych do placu za domem Państwa Olchawów. I – ołtarz będzie na placu przy naszym kościele, II – ołtarz w Biczycach na wysokości Państwa Popielów, III – za orlikiem na zakręcie przy domu Państwa Kamińskich, a IV – na placu za Państwem Olchawa.
 2. Prosimy o przygotowanie ołtarzy:

Ołtarz I –  Młodzież z naszej parafii.
Ołtarz II – Mieszkańców Biczyc Dolnych (domy przy głównej ulicy w stronę Niskowej i osiedle Łąki)
Ołtarz III – Mieszkańców Biczyc Dolnych (domy koło Szkoły, osiedle za rzeką i koło Berdychowskiego)
Ołtarz IV – Mieszkańców Biczyc Dolnych (domy od P. Studzińskich w stronę P. Piątków i w stronę P. Szablów i P. Czajów)

Krótkie spotkanie organizacyjne przedstawicieli poszczególnych rejonów będzie w sobotę (11 czerwca) po Mszy świętej o godz. 800. Naszych Strażaków serdecznie prosimy o zabezpieczenie drogi w czasie procesji.

 1. Młodzież z klas VIII z naszej Parafii przyjmie sakrament bierzmowania w najbliższy czwartek 9 czerwca w naszym kościele na Mszy Świętej o godz. 1800. Sakramentu bierzmowania udzieli Ks. Biskup Artur Ważny.
 2. W poniedziałek, wtorek i środę zapraszamy Młodzież z klas VIII na wieczorną Mszę Świętą i Nabożeństwo w ramach Triduum przed przyjęciem sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami i świadkami, jeśli mają taka możliwość. Młodzież, rodziców oraz świadków prosimy, aby wcześniej przystąpili do sakramentu pokuty. Możliwość spowiedzi będzie codziennie pół godziny przed Mszą Świętą. Otoczmy Młodzież klas VIII w tych dniach szczególna modlitwą.
 3. Egzamin przed sakramentem bierzmowania uczniów klas VII będzie we wtorek 7 czerwca o godz. 1630. Prosimy, aby z uczniem na egzaminie był przynajmniej jeden z rodziców.
 4. Spotkania grup parafialnych:
  –  lektorzy i ministranci w poniedziałek po wieczornej Mszy św. (około godz. 1900)
  – aspiranci w piątek o godz. 1700
 1. Dyrekcja ZSP w Niskowej informuje, że w środę 08 czerwca 2022 r. w 900 – 1300 odbędzie się podsumowanie szkolnej akcji „Smaki Księdza Bolesława”. Zapraszamy serdecznie mieszkańców Niskowej na degustację potraw przygotowanych przez rodziców uczniów klas I – III. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na organizację uroczystości nadania imienia szkole.
 2. Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej.